Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Umts levert Duitsland overschot op

29 augustus 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Dankzij de Umts-veiling!@#!de frequenties voor snel mobiel Internet – houdt de Duitse regering dit jaar geld over, en kan ze de staatsschuld fors verminderen.

De ruim 111 miljard gulden die de telecombedrijven voor de licenties op tafel legden, levert de regering-Schröder dit jaar een overschot op van 1 procent van het bruto binnenlands product. In de begroting voor dit jaar was een tekort voorzien van 1 procent.
Het Duitse ministerie van Financiën liet bij de bekendmaking andermaal weten dat de opbrengst wordt gebruikt om de staatsschuld te verkleinen. In Duitsland gaan stemmen op om in elk geval een deel van het geld voor andere doeleinden te gebruiken. Als het geld naar de staatsschuld gaat, zakt deze dit jaar naar 60 procent van het bruto binnenlands product tegen een eerdere raming van 61 procent. In 2001 is de Duitse schuld verder verminderd tot 58 procent.
Die 60 procent was aanvankelijk een eis voor de Europese lidstaten om te kunnen toetreden tot de Europese Monetaire Unie – waarvan de euro het symbool wordt – maar voor Duitsland werd een uitzondering gemaakt, omdat het land al sinds de hereniging in 1989 jaarlijks meer dan 100 miljard mark overmaakt naar de voormalige DDR om het oostelijke deel weer op poten te krijgen.
Volgens het Duitse CBS gaat het momenteel goed met de Duitse economie. De economische groei bedroeg het afgelopen kwartaal ruim 3 procent ten opzichte van een jaar eerder. Of de Duitse economie hard zal blijven groeien, is nog maar de vraag. Vorige week bleek het vertrouwen van ondernemers in de economie te zijn afgenomen, hetgeen voor sceptici aanleiding was om te verklaren dat de economische piek al was bereikt.
De Duitse regering heeft haar groeiprognose voor geheel 2000 in elk geval verhoogd van 2,75 tot 3,0 procent. Verder is het spannend wat de Europese Centrale Bank gaat doen. Iedereen verwacht dat de rente met minstens een kwart procent omhoog gaat, al wordt een half procent al evenmin uitgesloten. Die renteverhoging is een van de redenen waarom economische analisten somberder zijn dan de Bondsregering.
 


Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Overheden beloven meer opensource te gebruiken

    IT Strategy & Governance

    Saas drijft softwarekosten gemeenten verder op

    Generative AI

    Een model voor elk

    IT Strategy & Governance

    Invest International leent KMWE 15 miljoen voor uitbreiding in Maleisië

    IT Strategy & Governance

    Kort: VodafoneZiggo legt basis voor 8 Gbit/s, DXC brengt autonoom rijden naar logistieke sector (en meer)

    Carrière

    Laatste weekeinde om te stemmen voor de Computable Awards!

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs