Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Overname Bulgaarse telco door KPN verhinderd

07 september 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable

De overname van het Bulgaarse staatstelecombedrijf BTC door het Nederlands-Griekse consortium KPN/OTE gaat niet door vanwege vriendjespolitiek.

KPN ziet een licentie voor het nieuwe digitale mobiele netwerk in Bulgarije aan zijn neus voorbij gaan. Volgens het Bulgaarse financiële weekbladKapital,een van de weinige betrouwbare kranten in Bulgarije, zou het consortium een te grote concurrent worden van Mobiltel, monopolist op het gebied van digitale mobiele telefonie. KPN/OTE zou naast de ‘vaste’ telefoonlijnen ook Mobikom in handen krijgen. Dit bedrijf is op dit moment de enige aanbieder van GSM-telefonie.
Door een opknapbeurt zou het sterk verouderde Mobikom kunnen concurreren met Mobiltel, waarmee het monopolie op het gebied van digitale mobiele telefonie in Bulgarije niet meer zou bestaan. Een tweede digitale-telefoniebedrijf vermindert het inkomen van een aantal parlementsleden drastisch, zo suggereert de krant. Mobiltels topman Michael Tsjorni zou intensieve banden met de internationale georganiseerde misdaad hebben.
Inmiddels heeft de Bulgaarse regering laten weten vóór 10 september een verkoopronde te willen uitschrijven voor de licentie van een tweede GSM-lijn, waarschijnlijk los van de verkoop van BTC. Natuurlijk zal ook die gekocht worden door een firma met vriendjes in de Bulgaarse politiek, zo speculeert de krant.
Niet onbelangrijk voor het stuklopen van de onderhandelingen is volgens de Bulgaarse pers tevens het slechte imago dat KPN’s partner OTE in Roemenië, Armenië en Moldavië heeft. Het Griekse staatsbedrijf zou daar het Griekse Intrakom oneigenlijk bevoordeeld hebben door alleen van dit bedrijf telefoniebenodigdheden te kopen. Vooral in Armenië zouden daardoor de telefoonkosten onnodig hoog zijn opgelopen.
Spijt van het afslaan van het Hollands-Griekse bod heeft de Bulgaarse regering niet. De nieuwe biedrondes voor BTC moeten zo snel mogelijk beginnen, vindt ze. Potentiële kopers zijn Deutsche Telekom, France Telekom, Telecom Italia en het Griekse OTE.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AI Agents

    Incentro eerste officiële LangChain-pa...

    AI-agents bouwen is één ding. Ze betrouwbaar in productie krijgen is iets anders. Als eerste officiële Platinum LangChain-partner in Nederland helpt Incentro organisaties nu ook lokaal met enterprise-implementaties, licenties en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Soevereiniteit

    Een explosief boek over The Nerd Reich

    Connected Industry

    Kort: Gaat Pal-V dan eindelijk de lucht in?, 1,5 miljoen voor onderzoek naar energiezuinige computers

    Overheid

    Rechter wijst alle claims KPMG af in miljoenenkwestie

    Digital Identity

    Bedrijven willen snellere invoering Europese id-wallets

    IT Strategy & Governance

    Kort: Exact komt met financiële ai-assistent, HPE werkt nauwer samen met Oracle (en meer)

    Anne Karine Hafkamp
    IT Industry news

    ‘Phishing blijft veruit de grootste dreiging’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs