De voorgenomen beursgang en het wegsaneren van vijftien procent van het personeelsbestand hangen nauw met elkaar samen. Altavista heeft op de Amerikaanse schermenbeurs alleen een kans als het kerngezond aan dat avontuur begint. Daarvoor moet het alle bedrijfsonderdelen onder het vergrootglas leggen om te zien of er efficiëntieverbeteringen mogelijk zijn.
De verwachting is dat Altavista zich meer gaat richten op zijn zoekmachine-activiteiten. 'Slippertjes' als activiteiten in de Isp-business - die eerder dit jaar in het Verenigd Koninkrijk volledig mislukten - zullen waarschijnlijk tot het verleden behoren.
De pas negen maanden oudebusiness-solutions-divisie zal niet worden opgeofferd, zo melden betrouwbare bronnen. Deze divisie, die dit jaar is opgericht, moet Altavista's Search Engine 3.0 op een goede manier in de markt zetten.
Om te kunnen beoordelen moet u ingelogd zijn: