Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nasdaq blijft kampen met winstwaarschuwingen

27 september 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

De zorg over de winstgevendheid van bedrijven speelt nog steeds op. Na een korte opleving moest de Nasdaq Composite Index opnieuw terrein prijsgeven.

Vooral het online veilingbedrijf Priceline kreeg het zwaar te verduren, nadat het bekend had gemaakt dat de omzet over het derde kwartaal sterk zal achterblijven bij de eerdere verwachtingen van analisten. De Internetonderneming kampt onder andere met tegenvallende verkopen van vliegtuigtickets. Het nieuws zorgde voor een sterke terugval van het aandeel Priceline met 42 procent naar 10,75 dollar. In maart vorig jaar ging Priceline nog voor 16 dollar per aandeel naar de Nasdaq, waarna het aandeel op de eerste beursdag meteen een explosieve stijging liet zien naar 69 dollar. Eind april scoorde Priceline zelfs een ‘all time high’ van 165 dollar. Inmiddels hebben gerenommeerde analisten bij onder andere Goldman Sachs en Merill Lynch hunratings voor het aandeel Priceline naar beneden bijgesteld.
Priceline was niet het enige Internetfonds dat het zwaar te verduren kreeg. Ook Amazon.com, eBay, Yahoo! En America Online (AOL) moesten terrein prijsgeven. Zelfs de officiële bevestiging dat de langverwachte deal tussen AOL en het Japanse Docomo rond is, kon de beleggers niet bekoren. Over de gehele linie moest de Internetindex op de Nasdaq 3,8 procent inleveren.
Buiten de Internetsector was er weinig reden tot juichen. Zo moest Microsoft 2,06 dollar inleveren op 60,63 dollar en Dell Computers ging terug met 1,19 dollar naar 32,44 dollar. Ook de halfgeleiderfondsen koersten lager, met uitzondering van Intel, de ‘aanstichter’ van de huidige onzekerheid over de bedrijfswinsten. Na een week lang procenten te hebben ingeleverd, koerste het aandeel Intel nu weer 56 dollarcent hoger op 43,88 dollar. Ook 3Com mocht een koerswinst noteren – een plus van 22 procent naar 17 dollar – nadat het bedrijf beter dan verwachte kwartaalresultaten had laten zien.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs