Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Getronics wil vooral dienstverlener worden

17 augustus 2000 - 22:003 minuten leestijdActueelIT Strategy & Governance
Frits Njio
Frits Njio
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Automatiseerder Getronics zag over het eerste halfjaar zijn nettowinst dalen tot 24 miljoen euro, vergeleken met 75 miljoen euro een jaar geleden.

Het bedrijfsresultaat Ebita steeg 4,6 procent tot 113 miljoen euro. De omzet steeg tot 1,9 miljard euro, voornamelijk door consolidatie van het vorig jaar overgenomen Wang Global in de cijfers. Volgens Getronics-ceo Cees van Luijk hadden de resultaten duidelijk te lijden onder het millennium-effect, zoals veel ict-bedrijven. Daarnaast meldde de topman: "Wij hebben de operationele marge bijgesteld van 7 procent naar 6,4 tot 6,8 procent. Om weer op het pre-Wang niveau van 9 procent te komen, hebben we tijd nodig tot eind 2003." Getronics had die periode aanvankelijk geraamd op eind 2002. Niet in de nettowinst opgenomen was een boekwinst van 47 miljoen euro op afgestoten bedrijfsonderdelen.
Van Luijk zegt, dat de strategie van Getronics is veranderd. Het concern wil voortaan vooral een dienstverlener in de ict worden. Het stoot hiervoor zijn hardware- en netwerkdivisies af. "We hebben eerder gezegd, dat we op jaarbasis 970 miljoen euro zouden afstoten. Daarvan is nu 720 miljoen voltooid. We zullen de resterende 250 miljoen euro komend najaar realiseren."
Operationeel gezien wil Getronics vooral zijn divisie Business Solutions & Consulting uitbreiden. Van Luijk: "Wij willen hier grote overnames doen, en ook in de divisie System Integration en Networked Technology Services." Het ligt in de bedoeling om het aandeel van deze divisies in de omzet te verhogen van 57 tot 65 procent. Producten moeten dan nog 35 procent van de omzet uitmaken. Eind juni had Getronics 29.500 mensen in dienst.
Op Internet-gebied wil Getronics het hiaat vullen tussen Internet-portals en debackoffice. "Dat is nog een gapend gat", zegt cfo Jan Docter. "Vooral in de bankwereld komen online effectenorders niet automatisch door op de backoffice-afdelingen." Getronics wordt hierin gesteund door giganten als Microsoft en Cisco Systems. "Zij betalen voor een aanzienlijk deel onze opleidingen op dit gebied." Andere initiatieven van het bedrijf zijn de Internet-portals G2E en Geton, waarin 15 miljoen euro is geïnvesteerd. Docter: "Internet is een denkproces bij bedrijven; ‘hoe het te gebruiken’. Vooral het aanbesteden kost veel tijd, maar het gaat ook over grote bedragen", aldus Docter.
Het bedrijf heeft geen vervolgemissies gepland om eventuele overnames te kunnen financieren, maar kwam wel onlangs met een convertible obligatieregeling. Als de orders langzaam weer binnenkomen en Getronics grote overnames kan doen in vooral Duitsland en Frankrijk, kan het bedrijf nog volgens de eigen doelstelling tot de Top 3 gaan behoren in de ict-dienstverlening – in 2004.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Generative AI

    Een model voor elk

    IT Strategy & Governance

    Invest International leent KMWE 15 miljoen voor uitbreiding in Maleisië

    IT Strategy & Governance

    Kort: VodafoneZiggo legt basis voor 8 Gbit/s, DXC brengt autonoom rijden naar logistieke sector (en meer)

    Carrière

    Laatste weekeinde om te stemmen voor de Computable Awards!

    IT Strategy & Governance

    Eurofiber koppelt Delft en Rotterdam met revolutionair quantumnetwerk

    IT Strategy & Governance

    Kabinet: geen rol pensioenfondsen bij digitale autonomie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs