Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Intel trekt Nasdaq en Dow Jones omhoog

17 augustus 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Frits Njio
Frits Njio

De Nasdaq sloot gisteravond 2 procent hoger op 3940,87 punten. De Dow dikte 0,4 procent aan op 11.055,60 punten.

De beurzen profiteerden van de optimistische stemming in de chipfondsen. De Philadelphia Semiconductor-index steeg 2 procent. Intel kreeg door verhoogde koopadviezen van analisten 2,9 procent erbij. Altera, Applied Materials en Micron Technology stegen mee.
De grootste daler in de tech was Hewlett-Packard, dat weliswaar met positieve kwartaalcijfers kwam, maar dit vooral te danken had aan niet-operationele inkomsten, zo meenden sommige analisten. Die verlaagden hun koopadviezen en het fonds zakte dan ook 3,4 procent. HP kondigde ook een 2 voor 1 aandelensplitsing aan. HP-dochter Agilent Technologies steeg echter aan de Nasdaq na gunstige kwartaalcijfers.
Afgezien van HP zat de hardware goed in de lift. De Goldman Sachs hardware index klom 3 procent. Onder de winnaars bevonden zich PC-producenten Dell Computer, Apple Computer en Gateway. In de glasvezelindustrie steeg Ciena na beter dan verwachte derde kwartaalcijfers van 19 cent per aandeel op een 80 procent hogere omzet van 233 miljoen dollar. Brocade Communications zag zijn kwartaalomzet 360 procent stijgen tot 92 miljoen dollar, maar moest toch iets terug. Corning klom 2,3 procent en kondigde een 3 voor 1 aandelensplitsing aan. Sun Microsystems meldde zich ook met een 2-voor-1 aandelensplitsing en steeg aanzienlijk.
Ook de Internet-sector deed het goed. Veilinghuis Ebay won 9,7 procent, evenals Exite@Home. Onder de stijgers waren verder Serena Software, Portal Software, ADC Telecom en Autodesk te vinden. Onder de dalers waren Advanced Digital Information, Uniroyal Technology, Avistar Communications en Amtech Systems. Novell zakte nog eens verder na tegenvallende kwartaalcijfers gisteren. Het bedrijf zag zijn operationele winst dalen tot 18,9 miljoen dollar negatief op een 18 procent lagere omzet van 270 miljoen dollar. Global Crossing liet iets liggen, net als Kana Communications. Telecomgigant AT&T steeg 0,1 procent. Geruchten doen weer de ronde dat het fusiebesprekingen voert met het Britse BT.
Macro-economisch gezien waren de wekelijkse werkloosheidscijfers in de VS gestegen. Dit is goed nieuws voor beleggers; het betekent dat de economie is afgekoeld. Analisten verwachten dat de chipindustrie de aandelenrally zal blijven leiden in de komende week. Aanstaande dinsdag komt de Fed bijeen. Beleggers verwachten dat het Fomc (Federal Open Market Committee) de rentetarieven voor geldleningen ongemoeid zal laten op 6,5 procent.


Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Dassault Systèmes en Omron vangen digital twin én fabriek in één keten

    Overheid

    Spoelstra Spreekt: Robot Jetten

    Innovatie & Transformatie

    Siemens presenteert autonome industriële ai-agent

    Innovatie & Transformatie

    Schaeffler wint Hermes Award 2026 voor hulp­plat­form humanoïde robots

    shutterstock_2577081363 Gorodenkoff
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Accenture legt accent op robotica, Sans geeft Navo lesje cy­ber­weerbaarheid (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    It-outsourcing blijft groeien; vraag naar insourcing ook

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs