Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Portugese beurzen willen bij Euronext

03 oktober 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

Twee ontwikkelingen gisteren op het Euronext-front: Portugal wil zich aansluiten en de aansluiting van de London Stock Exchange is weer wat verder weg gekomen.

Euronext is de fusiebeurs van Parijs, Amsterdam en Brussel. De aansluiting van de London Stock Exchange, waarop Euronext vooral hoopt, is weer wat verder weg gekomen nu het Zweedse OM Gruppen, dat de fusie van Londen en Frankfurt tot de iX verstoorde, gisteren het bod op de LSE verlengde tot 23 oktober.
Beter nieuws is dat de twee Portugese beurzen, in het zuidelijke Lissabon en het noordelijke Porto, zich willen aansluiten, wat waarschijnlijk wel zal lukken. Euronext heeft zich van meet af aan geafficheerd als een open project waaraan iedereen kan meedoen. Voorzitter Manuel Alves Monteiro maakte gisteren bekend dat de onderhandelingen zijn begonnen, al sprak een woordvoerder van de AEX wat voorzichtiger over gesprekken over deelname. De toenadering tot Euronext komt volgens Alves Monteiro voort uit de wens van de Portugese beurzen om hun klanten toegang te geven tot een markt met meer liquiditeit en een breder distributienet.
Het Zweedse OM Gruppen heeft nog weinig succes met de overname van de Londense beurs. Gisteren was bij de eigenaar van beurs van Stockholm nog slechts een procent van de aandelen aangemeld. Volgens OM-topman Per Larsson boekt zijn bedrijf wel ‘goede vooruitgang’ met de LSE-aandeelhouders, reden waarom volgens hem het bod wordt verlengd. "Toen we het bod uitbrachten, wisten we dat het een complexe zaak was. Daarom hadden we ook niet op brede steun gerekend in deze fase. Ons bod wordt nu gezien als de enige kans de LSE te transformeren op het gebied van technologie, management en dienstverlening."
LSE-voorzitter Don Cruickshank staat nog steeds fel afwijzend tegenover het bod. In het geringe enthousiasme ziet hij een bewijs dat ook volgens de aandeelhouders het bod van OM Gruppen onder de maat is. Euronext hoopt dat uiteindelijk de LSE zich bij Euronext zal aansluiten.Financial Times meldde onlangs dat Euronext een bod van ruim 4 miljard gulden op de LSE zou doen, maar daar is tot nu toe verder niets van vernomen.
 


Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    IT Strategy & Governance

    To­mor­row­land 2026: uitverkocht festival is magneet voor online fraude

    Data & AI

    Ai-hype maakt plaats voor nuchterheid: ‘Geen autonoom won­der­mid­del’

    Cloud & Infrastructure

    ASML schroeft productie chipmachines maximaal op

    IT Strategy & Governance

    Nederland derde op EU-innovatieranglijst

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs