Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Tridion haalt 19 miljoen euro binnen

04 oktober 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Frits Njio
Frits Njio

Tridion heeft in zijn tweede financieringsronde 19 miljoen euro opgehaald bij diverse durfkapitaal-verstrekkers.

Het bedrijf wil tot de top-3 van leveranciers van web-inhoudbeheer in Europa gaan behoren. "En dat terwijl we nog maar 18 maanden bestaan", zegt ceo Paul Konijnendijk. Hij zag in die tijd Tridion uitgroeien tot één van de marktleiders in Europa, met 125 man personeel. In de eerste financieringsronde wist het bedrijf 4,5 miljoen euro op te halen bij Prime Technology Ventures. "Wij zijn eigenlijk een spin-off van Twinspark, één van de grootste Nederlandse website-bouwers, die inmiddels is verkocht aan Agency.com."
Tridion ontwerpt en levert software voor het beheer van web-inhoud. Daarmee kunnen multinationals hun websites inhoudelijk opzetten en beheren. Het belangrijkste product is de Tridion Dialogserver.
Om door te groeien en wereldwijd de vleugels te kunnen uitslaan was een tweede financieringsronde broodnodig. Hiervoor zijn internationale investeerders gezocht. "Daarbij mikten we op 15 miljoen euro en dat zijn er 4 miljoen meer geworden", vertelt Konijnendijk. "Doorslag heeft onze presentatie voor een investeringsforum, georganiseerd door Red Herring, gegeven."
In anderhalf jaar tijd heeft Tridion grote namen als Ericsson, KLM, het ministerie van Defensie, i-Venus.com en GE Access als klant weten te winnen. Het bedrijf ondersteunt de bouw van websites en werkt hierbij samen met Microsoft, Verity, Intershop, Cap Gemini en CMG.
Hoofdinvesteerders zijn Barnard & Co en het Gilde IT Fund, aangevuld met Kappa IT en Prime Technology Ventures. Het in Amsterdam gevestigde Tridion heeft inmiddels ook kantoren geopend in Stockholm, Londen en München. Konijnendijk: "We hopen binnen anderhalf jaarbreak-evente draaien en ergens in de top-3 van Europa te staan." Dat hem dit zal lukken lijkt al bijna zeker, maar er is wel serieuze concurrentie. "In de VS zijn dat Vignette, Interwoven en in het VK Mediasurface, maar deze content-management-systemen kunnen niet op de lokalisatiewensen worden toegesneden", stelt Konijnendijk. Hij laat voorzichtig doorschemeren op termijn naar de beurs te willen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs