Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

IBM grootste ICT-bankier ter wereld

29 november 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

IBM heeft naast zijn reguliere verkoopkanalen een minder bekende bron. Het financieren van ICT-oplossingen is een miljardenbusiness.

Wereldwijd heeft IBM voor maar liefst 40 miljard dollar aan uitgeleasde apparatuur uitstaan in de wereld. Het leasevolume in Nederland bedraagt ongeveer 1 miljard gulden. Bestuurslid van IBM Global Financing Mick Netiv zegt: "We willen de internetstarters helpen met eendedicated NetGen-team."Naast de reguliere verkoop van IBM hardware, software en diensten signaleert IBM nieuwe speler aan het firmament. "De starters moeten wel hun eerste financieringsronde achter de rug hebben", vindt Netiv. "Hiervoor maken wij gebruik van de kennis vanventure capitalists en incubatorsen in ruil hiervoor hebben zij toegang tot de kennis van IBM."
Big Blue is een fervent verzamelaar van patenten en octrooien, waarvan er velen ongebruikt zijn. Deze kunnen dan worden aangewend om starters te helpen, waarbij IBM uiteraard de ideale techpartner is. "De naam IBM geeft extra kracht aan het bedrijfsplan", zegt Netiv. IBM Global Finance houdt zich bezig met zowel operationele als financiële lease. In het eerste geval blijft IBM eigenaar van de apparatuur. Bij deze leasevorm wordt na een van tevoren afgesproken tijd weer teruggenomen en eventueel vervangen door nieuwe apparatuur. In de financiële leasevariant sluiten IBM en de starter een soort huurkoopovereenkomst af.
De inbreng van IBM kan ook bestaan uitwarrant & succesfee-constructies. Netiv: "Wij zijn geschikt als additionele financieringsbron, conservering van aandelenkapitaal en op maat gesneden financiering." Er wordt ook gekeken naar het management van de starter: eerst de vent en dan de tent. Verdere criteria zijn, hoe hoog de maandelijkseburnrate is, of het product of de dienst niet-kopieerbaar of exporteerbaar is en de technische haalbaarheid van het product. "We financieren overigens niet alleen IBM-oplossingen, maar ook die van andere leveranciers", besluit Netiv.
Sun Microsystems houdt zich alleen via partner Gecas met financiering bezig. "Wij doen enkel operationele lease en het hoeft geen Sun te zijn", zegt ceo Wim Beltman van Sun Nederland. ‘Server yourself’.

Frits Njio

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs