Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nasdaq beleeft dolle vrijdagrally

26 november 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Frits Njio
Frits Njio

Afgelopen vrijdagavond sloot de Nasdaq 5,45 procent hoger op 2904,38 punten. De Dow steeg 0,68 procent op 10470,23 punten.

Oorzaak van de stijging was de toegenomen koopdrukte in de technologie na de forse daling afgelopen woensdag. Toch stond de techzware Nasdaq 4,1 procent lager in vergelijking met een week eerder. Over het hele jaar is de Nasdaq maar liefst 28,6 procent ingezakt. Met de Dow Jones-index gaat het beter: 1,5 procent omlaag voor de week en 9 procent voor het jaar. Niemand kan echter zeggen, of dit het begin is van een eindejaarsrally, of een korte opleving. In de aanloop van de vierde kwartaalcijfers zijn beleggers huiverig geworden voor winstwaarschuwingen, een onvermijdelijk gevolg van het afkoelen van de Amerikaanse economie.
In de technologie zaten de stijgers vooral onder de b2b e-tailers en internet-fondsen. De Goldman Sachs Internet-index steeg 10 procent, nadat het afgelopen week 30 procent had verloren. Door de vroege Kerstaankopen deden de online warenhuizen het uitstekend. Etoys spoot 48,7 procent omhoog, Ebay klom 12,4 procent en Amazon werd 15 procent duurder. De laatste was afgelopen vrijdag een half uur uit de lucht, genoeg om een stroom geruchten op gang te brengen dat de nog altijd verlieslijdende online boekwinkel het loodje gelegd zou hebben. Niets was minder waar. Yahoo klom 7 procent en AOL dikte iets aan.
De B2B e-marktplaatsen deden het goed. Softwareleverancier Commerce One steeg maar liefst 21,4 procent en i2 Technologies steeg mee. De durfkapitalisten kwam in beter vaarwater. Internet Capital Group schoot 34,5 procent omhoog, evenals Cmgi met 27,3 procent. Andere techsectoren wisten mee te profiteren. Chipbakker Intel pluste 6,7 procent, Applied Materials klom 10,5 procent. Cisco Systems werd 4,2 procent duurder. In de hardware klom Dell Computer 6 procent, evenals Sun Microsystems. Hewlett-Packard steeg 5,57 procent en IBM 1,46 procent. Softwarefonds Oracle dikte 8,1 procent aan. Microsoft ging 2,47 procent omhoog. Glasvezelspecialist JDS Uniphase maakte een sprong van 6,5 procent. Telco AT&T steeg 3,34 procent.
Komende week zal ook in het teken staan van de lang verwachte uitslag van de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Op macro-economisch gebied worden komende week cijfers over het consumentenvertrouwen en het bruto nationaal product bekend gemaakt.
 


Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs