Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Verstandshuwelijk Software AG en web-firma

02 februari 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De Duitse leverancier van databasesoftware, Software AG, neemt een aandeel van 27 procent in het Belgische Internet-bedrijf The Reference. Ze ontwikkelen samen een omgeving voor elektronische handel op basis van XML, dé taal voor web-applicaties.

De verschillen tussen de twee bedrijven zijn groot, maar hun belangen lopen parallel. Software AG wil zijn klantenkring (grote bedrijven) helpen aan een opstap naar e-handel. The Reference wil snel groeien en zoekt hiervoor een steun in de rug. Thierry Jacobs, directeur software AG voor de Benelux: "Zij zijn begonnen met het bouwen van websites. Maar daarna hebben ze een architectuur ontwikkeld waarmee bedrijven hun bestaande applicaties geschikt kunnen maken voor Internet."
Deze architectuur, Xenon (XML Enabled Open Network), wil een complete omgeving bieden voor commerciële XML-toepassingen. Hulpmiddelen van derden zijn te integreren. Enkele modules van Xenon waren al verkrijgbaar als onderdeel van Tamino, de informatieserver voor e-handel van Software AG.
Volgens Jacobs illustreert de samenwerking met The Reference dat Software AG nu het profiel heeft van een grote aanbieder van bedrijfskritsche toepassingen voor e-handel. Voorlopig echter komt 80 procent van de omzet nog uit de database Adabas en de ontwikkelomgeving Natural. Adabas heeft wereldwijd ruim vijfduizend gebruikers, waaronder veel grote bedrijven die in e-handel willen.
Software AG’s voorlopige cijfers over 1999 laten een omzetgroei zien van 14 procent naar ruim achthonderd miljoen gulden. De brutowinst steeg met 48 procent naar 145 miljoen gulden. The Reference telt nu ruim zeventig werknemers. "Wij streven dit jaar naar vestigingen in Nederland en Duitsland en willen ook naar de beurs."
Software AG’s strategie sinds de beursgang vorig jaar is: elk kwartaal een belangrijke overname. Tot nu toe is dat gelukt door overnames van het Franse Goal Technologies (middleware), het Amerikaanse servicebedrijf SPL en firma’s uit België en Luxemburg. Voor het tweede kwartaal van dit jaar staat de overname van een Nederlands Internet-bedrijf op stapel.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: EU steunt superconducting‑quantum, nieuw ai-dataplatform CM.com (en meer)

    Carrière

    ASML wacht pittig gesprek met bonden over reorganisatie

    Listicle 7 vragen quantum computing
    Innovatie & Transformatie

    7 urgente vragen over quantum computing beantwoord

    Innovatie & Transformatie

    Invest-NL versterkt Nederlandse deeptech

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Gartner ziet veel vraag naar servers, Bird vliegt niet uit (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Vaker gehoord

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs