Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Windows 2000 nadert sceptische ontvangst

13 februari 2000 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Windows 2000 maakt donderdag zijn debuut omringd door sceptische verwachtingen. Onderzoeksbureau Gartner volhardt in zijn advies dat bedrijven meerdere maanden de kat uit de boom moeten kijken.

Analist Michael Gartenberg waarschuwt dat zeker een kwart van de gebruikers die direct overstappen in de problemen zullen komen. Die bedrijven krijgen te maken met compatibiliteitsproblemen tussen Windows 2000 en oudere, reeds in gebruik zijnde applicaties en softwaresystemen.
"Het kunnen relatief kleine problemen zijn, maar het opsporen daarvan zal veel tijd kosten", aldus de analist. PC-producent Dell voedt deze overtuiging met de mededeling van president Michael Dell dat maar weinig bedrijven hun hardware opwaarderen in voorbereiding op het nieuwe, zwaardere besturingssysteem.
Gartner voorspelt dan ook dat het merendeel van de Windows 2000-installaties gedurende het eerste jaar zal bestaan uit nieuw aangeschafte PC’s en niet uit opwaarderingen voor bestaande machines. Het onderzoeksbureau schat voor dit jaar dat 20 procent van de desktop-gebruikers van Windows zal overstappen. Slechts 5 procent van de servergebruikers gaat in 2000 al over naar het nieuwe besturingssysteem.
Microsoft brengt donderdag drie van de vier Windows 2000-varianten uit. De Professional-uitvoering is voor client-taken op desktopmachines, de Server-versie is voor het delen van bestanden en printers, de Advanced Server is voor het clusteren van systemen tot grote applicatieservers.
Over ongeveer vier maanden volgt de zwaarste uitvoering, Windows 2000 Datacenter genaamd. Die laatstgenoemde variant moet Microsoft een voet tussen de deur geven op het terrein van bedrijfskritische toepassingen. Daaronder bevindt zich onder meer het momenteel waanzinnig populaire fenomeen elektronische handel.
Tot op heden is dat vooral het territorium van de diverse Unix-varianten. Microsoft heeft voor de totale servermarkt een aandeel van 38 procent in handen. Analisten menen dat Microsoft moeite zal hebben om dat percentage snel te verhogen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    Noord-Koreaanse it’ers doen zich voor als Europese thuiswerkers

    Architecture

    Schneider Electric deelt ontwerp prefab ai-fabriek

    Security & Risk

    Kort: KPN vernieuwt e-mail- en opslagdienst, hack bij SC Heerenveen legt ticketfraude bloot (en meer)

    Data & AI

    Anthropic waarschuwt voor ai-misbruik in beursprospectus

    Cloud & Infrastructure

    NXP haalt strategische chipdeal binnen bij Volkswagen

    IT Strategy & Governance

    BNR vindt cruciale ASML-videoband terug

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs