Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Europese Commissie pakt tekort IT’ers aan

23 februari 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De Europese Commissie (EC) heeft een reeks aanbevelingen opgesteld die de problemen op de arbeidsmarkt van de nieuwe Internet-maatschappij moet bestrijden. De instelling wil hiermee voorkomen dat het continent een nog grotere achterstand oploopt op de Verenigde Staten op het gebied van Internet- en IT-gebruik.

Momenteel is de penetratie van Internet in Europa drie keer zo klein als die in de VS. Volgens de EC loopt het continent ook achter met innovatie op het gebied van IT. De toekomst is evenmin rooskleurig; het tekort aan automatiseerders kan in West-Europa oplopen tot 1,6 miljoen.
Maatregelen zijn dus geboden. "De volgende generatie werknemers – ook wel de Internet-generatie genoemd – zit nu op school. Wij moeten deze generatie met voldoende kennis uitrusten voor de mogelijkheden die de kennismaatschappij biedt. Dat is van vitaal belang voor onze economische en sociale ontwikkeling", aldus Anna Diamantopoulou, eurocommissaris voor werkgelegenheid.
De EC beveelt de lidstaten aan vóór 2002 alle scholen aan te sluiten op Internet. De docenten dienen daarbij over voldoende IT-vaardigheden te beschikken. Verder moeten de overheden telewerken stimuleren, informatie via Internet beschikbaar stellen en publieke Internet-toegang leveren, bijvoorbeeld in bibliotheken. Ook is het volgens de Commissie raadzaam om fiscale maatregelen te treffen die ondernemerschap aanmoedigen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    EC trekt 2,5 miljard euro uit voor slimme chips

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs