Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Business Objects koppelt BI aan WAP

02 maart 2000 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Business Objects ( http://www.businessobjects.com), een Frans maar vanuit Silicon Valley opererend softwarehuis, kondigt technologie aan waarmee business intelligence ( BI) te koppelen is aan WAP-apparatuur ( Wireless Application Protocol).

Het bedrijf ziet WAP als de natuurlijke opvolger van ‘broadcasting’-, ‘paging’- of SMS-technieken. Deze voor communicatie in één richting bedoelde methodes kennen in combinatie met BI enkele belangrijke nadelen, die met gebruik van WAP te voorkomen zijn.
Twee problemen steken er wat Business Objects met name bovenuit. De eerste is dat ‘broadcasting’-technieken uitgaan van een systeem waarbij de gebruiker zich abonneert op een bepaalde dienst. Omdat niet iedere situatie te voorzien is, zal ook niet altijd duidelijk zijn op welke dienst nu precies een abonnement genomen moet worden. Vervolgens moeten per abonnement grenswaarden ingesteld worden, zodat te regelen is dat een bericht wordt verstuurd wanneer in bijvoorbeeld een productie-omgeving een bepaald foutpercentage overschreden of een deadline gemist wordt. Het tweede probleem is dat de ontvanger van dit bericht pas maatregelen kan nemen nadat deze zelf een hulpmiddel heeft gevonden om contact met het bedrijf op te nemen.
Door koppeling van een BI-toepassing aan WAP ontstaat een zowel dynamischer als in twee richtingen functionerende communicatie-omgeving. In feite krijgt de gebruiker van een WAP-apparaat via draadloze communicatie directe toegang tot de toepassingen waarmee bedrijfsgegevens te ontsluiten zijn.
Om deze koppeling mogelijk te maken, heeft Business Objects een product aangekondigd waarmee de ontsluiting van datapakhuizen via WAP te regelen is. De gebruiker kan hierdoor met de microbrowser in de mobiele telefoon WML-pagina’s oproepen die toegang verschaffen tot de BI-programmatuur van Business Objects. De programmatuur zet hierbij de WAP-commando’s om in queries die op het datapakhuis zijn toe te passen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Meer IT-kennis dan ooit, maar bijblijv...

    Meer IT-kennis dan ooit, maar bijblijven wordt steeds moeilijker. Nog nooit was zoveel technische kennis zo gemakkelijk beschikbaar. Maak een deepdive tijdens Techorama Netherlands, van 26 - 28 oktober 2026...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Vier nieuwe opdrachten voor de cio

    IT Industry news

    Spoelstra Spreekt: Hyves is terug!

    Cloud & Infrastructure

    EU-labelsysteem voor energie- en watergebruik in datacenters

    Data & AI

    TikTok zet in op scholing rond ai‑content na forse kritiek

    shutterstock_2492545613
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale autonomie: InSpark brengt beide samen

    Carrière

    Ai-revolutie verovert de werkvloer: commercie en onderwijs halen ict in

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs