Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

E-zakendoen vereist beter documentbeheer

14 maart 2000 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable

Bedrijven die niet over een fatsoenlijke strategie rond document management beschikken, maken ook nauwelijks kans een om met succes projecten op het gebied van e-commercie of e-zakendoen van de grond te tillen.

Dat stelt onderzoeksbureau Ovum (http://www.ovum.co.uk) in een recent verschenen rapport. Sterker nog, menen de onderzoekers, wanneer een onderneming probeert een e-commercie site op te zetten zonder dat ze voldoende aandacht heeft geschonken aan het beheer van de documentstromen, is de kans groot dat het project in chaos zal eindigen.
Twee aspecten spelen hierbij een belangrijke rol. Allereerst blijkt in veel bedrijven de beschikbare kennis en informatie nauwelijks terug te vinden. Gegevens worden vastgelegd in allerhande bestanden en bovendien veelal zonder dat daar vaste regels of structuren voor gelden. Informatie boven water halen is dan ook veelal een langdurige zoektocht, waarbij niet zelden geen garantie kan worden gegevens of de gevonden gegevens inderdaad de juiste of meest actuele versies zijn.
Een ander punt dat meespeelt is het feit dat online klanten alleen nog maar interesse hebben in websites waar hen meer dan alleen de basisfunctionaliteit wordt verschaft. Dit wil zeggen dat steeds meer gegevens van klanten moeten worden vastgelegd om gebruikt te worden wanneer die klant de site weer bezoekt, of om dit soort online shoppers aanbiedingen te kunnen doen. Alleen wanneer informatie zeer gestructureerd wordt vastgelegd, valt dit daadwerkelijk en on the fly te realiseren.
Een deel van het probleem zit ‘m volgens Ovum in een trage bewustwording van dit soort kwesties. Toch is het bureau redelijk optimistisch. Het constateert in ieder geval een snel groeiende aandacht voor dit probleem. Verder valt ook de leveranciers van softwareproducten het een en ander te verwijten. Het beheer van applicaties voor e-zakendoen is toch wel iets anders dan het managen van een offline verkoopinformatiesysteem of -logistieke applicatie. Aanbieders spelen volgens Ovum te traag in op deze veranderende eisen en wensen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Kort: Meer winst voor Wolters Kluwer, Bending Spoons lijft Airtable in (en meer)

    IT Strategy & Governance

    ABN Amro: ict-sector herstelt zich fors

    IT Strategy & Governance

    Zakendoen met samenwerkingsverbanden

    Cloud & Infrastructure

    Minder verlies, wel aanhoudende omzetkrimp bij Atos

    Overheid

    Garbage In – Garbage Out – Garbage Lost

    Cloud & Infrastructure

    Kort: FTTH Council Europe omgedoopt tot Fibre Council Europe, nation-state-aanvallers dol op gen-ai (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs