Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Andersen Consulting wil leegloop voorkomen

27 maart 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Andersen Consulting wil een barrière opwerpen tegen een verdere uittocht van medewerkers. Topman Joe Forehand sprak in dit verband al van een ‘war for talent’: de strijd tussen consultancybureaus en dotcom-bedrijven om gekwalificeerd personeel.

"We merken dat er wereldwijd een verloop is van medewerkers die naar Internet-starters vertrekken", zegt Hendrik Jan Blom, countrymanager Nederland. "Vooral in Californië is het probleem levensgroot. In Nederland is het nog niet aan de orde – we hebben een normaal verloop van ruim 10 procent op circa 725 medewerkers – maar we willen het wel voorkomen." Het IT-consultancykantoor neemt daarom twee maatregelen om zijn aantrekkelijkheid als werkgever te vergroten.
De eerste maatregel is het veel sneller benoemen van partners (mede-eigenaar van de firma, die geen salaris meer krijgt maar een percentage van de winst). Zo’n traject duurt nu doorgaans veertien jaar, waarbij aspecten als ervaring, geboekte successen en ondernemerskwaliteiten de doorslag geven. Blom: "Wereldwijd tellen we 1300 partners. Daar moeten dit jaar zo’n duizend bijkomen. In Nederland hebben we dertien partners. Dat aantal moet ook ongeveer verdubbelen."
Ten tweede laat het bureau medewerkers meedelen in de opbrengst van het eind vorig jaar opgerichte Internet-fonds AC Ventures. Dit fonds beschikt over een budget van één miljard over vijf jaar, waarbij de consultant ieder jaar tweehonderd miljoen dollar in Internet-bedrijven steekt. De opbrengsten worden via een aandelenconstructie – eUnits genaamd – verdeeld over het personeel.
"Gezien de ervaring die Andersen Consulting heeft met fondsen en de verspreidheid van de investeringen over talloze starters, bestaat er veel minder risico dan wanneer medewerkers zelf gaan investeren", stelt Blom. Als tweede voordeel van deze bonusregeling claimt hij dat Andersen Consulting met zijn IT-investeringen doorgaans beter presteert dan een durfkapitalist op afstand, omdat het de sector beter kent.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Pim de Witte
    IT Strategy & Governance

    Jonge techmiljardair Pim de Witte wil vooral grip houden op ai

    IT Strategy & Governance

    ‘Pushing Boundaries’ centrale thema Computable Awards 2026

    Cloud & Infrastructure

    Alphabet ziet kasgeld opdrogen door ai-race

    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor Europese cloudaanbieders als T-Systems is het belangrijk keuzevrijheid te bieden”

    IT Strategy & Governance

    Glanzende cijfers Microsoft, toch reorganisatie

    Carrière

    Booking.com wint rechtszaak over thuiswerken

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs