Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Strijd om flat rate Internet barst los

18 april 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Na de stormachtige introductie van de ‘gratis’ Internetproviders, barst nu ook de strijd om de gratis belminuten los. De bedrijven Libertysurf en Quickonline bieden gratis belminuten aan, ieder tegen hun eigen voorwaarden. In de coulissen trappelt de concurrentie.

Libertysurf (voorheen X-Stream) probeert het met een vooralsnog mager uitgewerkt concept waarin abonnees op gezette tijden gratis kunnen inbellen. Gebruikers moeten daarvoor per se Libertysurf software gebruiken. Normaliter is alleen de Internettoegang gratis, de telefoontikken moeten dan gewoon worden betaald. Maar gedurende bepaalde (dal)uren zijn zowel de toegang als de tikken helemaal vrij. Voor die mogelijkheid moeten gebruikers van Libertysurf wel constant tegen online reclame aankijken. Het bedrijf wil binnen tien dagen meer details bekendmaken.
Quickonline wil zijn gebruikers onbeperkt laten surfen door hen een nog onbekend vast bedrag per maand te laten betalen. Daarnaast gaat het bedrijf pakketten aanbieden waarin abonnees een beperkt aantal flat-rate minuten koopt. Wie gewoon wil betalen voor telefoontikken kan gratis belminuten sparen door tegen reclame aan te kijken. Het bedrijf wil zijn pakket vanaf mei aan gaan bieden.
De Brabantse Internetaanbieder Wish wil eveneens in mei een compleet gratis pakket introduceren, maar is bang voor een enorme stormloop en taferelen die Superweb eerder dit jaar bijna de das om deden. Superweb kon door de enorme belangstelling niet voldoende aansluitingen bieden. Rechtszaken en de teruggave van abonnementsgeld brachten het bedrijf aan de rand van een faillissement.
Wish houdt eerst een proef met het gratis inbellen onder een select aantal abonnees. Vanaf volgende maand wil het met een tarief van zo’n 95 gulden de grote massa gaan bedienen. Ook Cistron wil dit jaar met een dergelijke flat rate Internet service beginnen, maar alleen in het inbelgebied van het bedrijf (het westelijk deel van de randstad en Utrecht). Wanneer is nog niet bekend. Op Cistron na gebruiken alle bedrijven een derde telecomprovider via ‘carrier select’ om het netwerk van KPN telecom te omzeilen.
www.cistron-telecom.nl
www.libertysurf.nl

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs