Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

HP lanceert serverlijn voor e-handel

09 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Hewlett-Packard brengt een nieuwe serie servers uit, speciaal bedoeld voor isp’s en Internet-starters. Het gaat om A-klasse servers, Piranha’s genaamd, die machines met de oude A180C processor vervangen.

De machines zijn schaalbaar en gebruiken PA/Risc-processoren. Ze zijn leverbaar met de 440 MHz PA-8500 of de 550 MHz PA-8600. HP rust de servers uit met HP-Unix of Linux om een hoge beschikbaarheid van de systemen te garanderen.
HP heeft de servers ontworpen voor nieuwe e-handelstoepassingen. Traditionele isp-taken als email enhosting stellen andere eisen aan servers. Erp- (enterprise resource planning), scm- (supply chain management) en crm- (customer relationship management) toepassingen vragen meer werkgeheugen en hogere netwerkprestaties.
De A400 heeft standaard 128 MB werkgeheugen, uitbreidbaar tot 2 GB. De A500 is standaard voorzien van hetzelfde werkgeheugen, maar is uit te breiden tot 8 GB. De PCI-bussen van de laatste machine hebben een bandbreedte van 1,9 Gbps (Gigabits per seconde), terwijl de geheugenconnectie 1,8 Mbps (Megabits per seconde) ondersteunt. De A400 moet het met iets minder doen, 1,3 Mbps voor de PCI-bus, maar haalt wel dezelfde snelheid van 1,8 Mbps voor de geheugenconnectie. Alle Piranha-servers hebben een 100/10 Mbps Ethernet kaart en zijn geschikt voor snelle I/O-protocollen als Fibre Channel of Gigabit Ethernet.
HP wil het startende bedrijven gemakkelijk maken door de servers te leveren met voorgeïnstalleerde software. HP kan Internet-software als Nokia’s WAP-Server, de zoekmachine Infoseek en Load-Balancing-software van Resonate en E-speak op de machines zetten. Daarnaast moet het leveren en bijplaatsen van servers even gemakkelijk zijn als het bestellen van pizza’s; de servers zijn als lades bij te schuiven in een kast (twintig maximaal), en hoeven pas betaald te worden op het moment dat ze in gebruik zijn genomen. Betaling is te koppelen aan het bedrijfsresultaat van startende bedrijven, waarbij een krediettermijn van drie jaar het maximum is.
De nieuwe Piranha’s moeten hun naam eer aan doen door marktaandeel van aartsrivaal Sun weg te kapen, die op dit moment veel Internet-klandizie heeft. Van Sun wordt algemeen verwacht dat het snel zal reageren op deze actie van HP. Ook andere spelers willen zich op korte termijn op deze markt van slanke servers begeven. Volgens nieuwsdienstComputergram komen ook IBM en Compaq binnenkort met dergelijke servers uit.
De HP A400 is beschikbaar in juli en kost minder dan vijfduizend euro. Zijn grote broer A500 zal voor minder dan tienduizend euro over de toonbank gaan. De eerste A-klasse-servers met Linux wil HP in het vierde kwartaal leveren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs