Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

EDS en IBM sterker in financiële sector

14 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Zowel EDS als IBM versterken zich in de financiële sector. EDS heeft voor de overnametactiek gekozen, terwijl IBM meer brood ziet in het aangaan van allianties.

EDS wil het Amerikaanse bedrijf Policy Management Systems overnemen. Het heeft daar ruim zevenhonderd miljoen dollar voor over. Policy Management Systems levert verzekeringssoftware en biedt de financiële wereld uitbestedingsdiensten en IT-advies aan. EDS wil met de overname zijn positie als financiële IT-specialist versterken. Analisten zien het tevens als een poging om bij Wall Street in een goed blaadje te komen. Het automatiseringsbedrijf hangt namelijk al weer een tijdje onder de gemiddelde omzetgroei van 15 procent op de markt van IT-dienstverleners.
Het Texaanse bedrijf heeft zich niet laten afschrikken door de problemen waarin Policy Management Systems verkeert. Het bedrijf hangt een rechtszaak met EDS-concurrent CSC boven het hoofd, dat Policy Management beschuldigt van oneerlijke concurrentie en het stelen van geheime informatie over een te ontwikkelen product voor de verzekeringsbranche. Het geschil wordt in december dit jaar behandeld.
Een belangrijker probleem is het forse verlies van 72 miljoen dollar (op een omzet van 644 miljoen dollar). Policy Management moest fors investeren in Internet-dienstverlening. Om de ommezwaai naar het aanbieden van online-diensten voor de verzekeringsbranche kracht bij te zetten, wilde Policy Management zijn naam veranderen in Mynd.
IBM heeft vier strategische software-allianties gesloten voor de financiële wereld en de detailhandel. Het verwacht hiermee de komende drie jaar zo’n één miljard dollar omzet aan hardware, software en diensten te kunnen binnenhalen. De automatiseerder sloot contracten met de Amerikaanse leveranciers van Internet-banking-systemen S1 Corporation en Yojna, en met Commercialware, een ontwikkelaar van software voor de detailhandel. Bovendien is een samenwerkingscontract gesloten met het Britse TIG, bouwer van verzekeringssoftware en onderdeel van het Canadese Fairfax Financial Holdings. Met TIG gaat IBM software ontwikkelen waarmee managementkosten te verlagen zijn.
De vier deals passen in het rijtje overeenkomsten die IBM recentelijk met softwareleveranciers heeft gesloten. Het is bijvoorbeeld ook in zee gegaan met Siebel Systems, Ariba en I2 Technologies. Het denkt op deze wijze nieuwe ingangen te creëren om IBM-producten te slijten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs