Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

EMC zegt miljardenorder bij IBM af

16 mei 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable

EMC, de grootste fabrikant van zware opslagsystemen, heeft een kooporder van opslagschijven bij IBM ter waarde van drie miljard dollar afgezegd. De meerderheid van deze schijven zegt het bedrijf bij concurrent Seagate te zullen bestellen. De opslagleverancier betrok al enige tijd schijven bij IBM.

De annulering van deze order betekent een harde klap in het gezicht van IBM, die vorige week toegaf dat vertraging in de levering van nieuwe opslagschijven een negatieve invloed zal hebben op de omzet in het tweede kwartaal. Ceo Lou Gerstner van IBM gaf in een gepubliceerd intern gesprek vorige week aan dat met opslagsystemen veel geld te verdienen is: "Wij verwachten dat 75 procent van al het geld dat in hardware gestoken gaat worden, uitgegeven wordt aan opslagsystemen. De meerderheid daarvan, 70 procent, zal omgaan in netwerkopslag."
Het is dan ook dringen geblazen op de markt voor opslagcapaciteit. Compaq, HP en Sun betraden onlangs de markt voor open opslagsystemen. Deze week kondigde IBM aan de prijzen van zijn eigen opslagproduct Shark Enterprise Storage Server schijfsystemen met 10 procent te verlagen. EMC is marktleider ondanks prijzen die twee keer zo hoog liggen als bij de concurrent. Het bedrijf kan deze prijzen hanteren, omdat de producten bekend staan om hun hoge kwaliteit.
EMC heeft afgelopen vrijdag een nieuw, maar veel kleiner contract afgesloten met IBM voor de levering van opslagschijven. De grote order ter waarde van drie miljard dollar kwam steeds meer onder druk te staan, omdat IBM niet in staat bleek het aantal hoge-capaciteits 10k RPM-schijven te kunnen leveren, dat EMC vroeg. Het bedrijf heeft deze schijven nodig om te kunnen voorzien in de grote vraag naar de opslagsystemen Symmetrix en Clariion.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    IT Strategy & Governance

    To­mor­row­land 2026: uitverkocht festival is magneet voor online fraude

    Data & AI

    Ai-hype maakt plaats voor nuchterheid: ‘Geen autonoom won­der­mid­del’

    Cloud & Infrastructure

    ASML schroeft productie chipmachines maximaal op

    IT Strategy & Governance

    Nederland derde op EU-innovatieranglijst

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs