Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Intel tracht Rambus-geheugen te omzeilen

22 mei 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Om te voorkomen dat zijn steeds snellere rekenchips in niet krachtige systemen terecht komen, probeert Intel al jaren afspraken te maken met producenten van chiponderdelen en PC-bouwers.

De chipfabrikant heeft het soms moeilijk om de eigen keuze van chiponderdelen door te drukken bij de producenten daarvan.PCWelt publiceerde de architectuur van een chipset die het gebruik van Sdram of DDR-geheugen (double data rate) mogelijk zou moeten maken in aanstaande Pentium IV systemen. Tot nu toe zou deze processor alleen gebruik kunnen maken van het veel duurdere Rambus-geheugen.
Intel heeft goede redenen om het bestaan van deze nieuwe chipset, Armador genaamd, te verzwijgen. Aan de ene kant kan de chipfabrikant geheugenproducenten onder druk zetten door te beweren dat de toekomst bij Rambus-geheugen ligt. Aan de andere kant komt het zijn afspraken na met Rambus, de ontwikkelaar van dat geheugen. Toch lijkt de chipfabrikant met de ontwikkeling van de Armador-chipset een troef achter de hand houden, mochten de geheugenfabrikanten Rambus alsnog massaal links laten liggen.
Intel vergaderde vorige week in Chandler achter gesloten deuren met een aantal geheugenfabrikanten. De Rambus Rimm werkgeheugens die de Pentium III na de zomer vleugels moeten geven, lopen vertraging op, omdat geheugenfabrikanten niet bereid zijn deze onrendabele geheugenvorm in massaproductie te nemen. Intel wilde toezeggingen hebben over het verhogen van de productie van Rambus-geheugen. De chipfabrikant is bang dat volle productielijnen en een grote vraag naar het Sdram-geheugen de producenten tegenhouden om de rest van de productiecapaciteit te vullen met Rambus-geheugen. Bedrijven zijn er zeker van dat ze het minder complex te produceren Sdram-geheugen zonder problemen kunnen afzetten. Ook is de prijs van Rambus-geheugen een probleem. Intel wil hooguit 30 procent meer betalen dan voor het goedkopere Sdram-geheugen, terwijl de geheugenproducenten alleen tegen de hogere marktprijzen willen leveren.
Om een hoge kloksnelheid van de Pentium III en de later dit jaar te lanceren opvolger, de Willamette-chip, te garanderen, maakt Intel gebruik van een chipset met als codenaam Tehama, die tot voor kort alleen functioneerde in samenwerking met Rambus-geheugenchips. Als het Rambus-geheugen te duur blijft in verhouding tot het Sdram-geheugen, heeft Intel een probleem. PC-fabrikanten zullen Pentium IV-systemen niet tegen een concurrerende prijs op de markt kunnen brengen – alle reden om bij andere chipleveranciers systemen met een betere prijs te betrekken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Bij voorkeur Europees

    IT Strategy & Governance

    Publiek-privaat manifest om ai-cyberdreiging te beteugelen

    Security & Risk

    Kort: Alarm over ai-gedreven cyberaanvallen, robothond legt marathon af op één batterij (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Tweede Kamer dringt aan op verbod camerabrillen na waarschuwing AP

    IT Strategy & Governance

    ‘Ontsnappende ai-agents? Dat is ook heel veel marketing’

    IT Industry news

    Auctivo veilt 144 vintage Apple-items

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs