Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Internet-economie in VS groeit explosief

06 juni 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Het gaat hard met de Internet-economie in de VS, constateren onderzoekers van de Universiteit van Texas in een gisteren verschenen rapport. Vorig jaar verdubbelde het aantal mensen dat zijn inkomen direct of indirect ontleent aan Internet tot 2,5 miljoen.

De ongeveer drieduizend bedrijven die grotendeels leven van Internet, direct via elektronische handel of indirect via de levering van hard- en software, zetten vorig jaar 62 procent meer om: 524 miljard dollar tegen 322 miljard dollar in 1998.
De snelst groeiende sector vormt de handel via Internet. Via e-handel werd vorig jaar in de VS 171 miljard dollar omgezet tegen 99,8 miljard in 1998, een stijging van 72 procent in een jaar tijd. Maar die stijging kwam vooral omdat steeds meer traditionele bedrijven, zoals het warenhuis Sears and Roebuck, Internet-winkels openden. Bovendien nam B2B een grote vlucht: het inkopen door bedrijven via Internet.
Het onderzoek, dat werd betaald door hardwareleverancier Cisco, bevestigt bevindingen van onder meer het ministerie van handel en Forrester research. Het ministerie maakte maandag bekend dat hoewel de high-tech industrie ‘slechts’ ruim 8 procent van het bruto binnenlandse produkt van de VS levert, toch wel de groeifactor bij uistek is. Ondanks de relatief kleine betekenis van de sector, zorgt de high-tech in de VS al vijf jaar lang voor ongeveer eenderde van de economische groei.
Forrester Research, een onafhankelijk onderzoeksbureau, kwam in april tot de conclusie dat e-handel in 2003 goed kan zijn voor een omzet van bijna zeven biljoen dollar. Consumenten zullen steeds grotere aankopen via Internet gaan doen, verwacht het bureau. Ondanks de recente sombere voorspellingen over het einde van veel Internet-bedrijven, omdat ze door hun geld heen raken zonder dat ze nieuwe financiers kunnen vinden, houden de Texaanse onderzoekers het er nog steeds op dat volgend jaar al de grens van één biljoen dollar wordt bereikt. Volgens Andrew Winston van de universiteit vn Texas zal de verwachte shake-out de sector ten goede komen omdat de bokken van de schapen worden gescheiden. "De bedrijven die overblijven weten wat ze moeten doen en laten om te overleven. En te groeien".

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    5 gen ai toepassingen
    Overheid

    5 manieren waarop gemeenten gen-ai gebruiken

    Innovatie & Transformatie

    Salarisgroei ict-sector blijft achter; loyaliteit slecht beloond

    Innovatie & Transformatie

    FME slaat alarm: digitalisering in mkb blijft achter  

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Innovatie & Transformatie

    Digital Holland kent ruim 4,8 miljoen euro toe aan mkb-projecten rond digitale innovatie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs