Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

AOL verhindert aanbieding Deutsche Telekom

07 juni 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Een rechter in Keulen heeft Deutsche Telekom verboden om gratis Isdn-surfen in het binnenland op zon- een feestdagen aan te bieden. Dat is het resultaat van een rechtszaak die AOL Duitsland heeft aangespannen, in de steeds heviger wordende concurrentiestrijd tussen de nummers een en twee van de Duitse Internet-aanbieders.

Deutsche Telekom, moederbedrijf van T-Online, de grootste Duitse en Europese provider, gaat in hoger beroep. T-Online geniet brede steun onder het in Duitsland surfende publiek, dat al snel sterk afwijzend reageerde op de als kleinzielig ervaren stap van AOL. Vanaf 1 juni biedt Deutsche Telekom gratis Internet-toegang aan op een aanbiedersmarkt, die sinds een half jaar sterke prijsbewegingen laat zien.
De reden voor AOL’s stap naar de rechter is duidelijk. Het gratis surfen op vrije dagen maakt het abonnement zo’n dertig mark per maand goedkoper voor een surfer die bijvoorbeeld tien maal per dag inlogt. Dit tarief van Deutsche Telekom is alleen van toepassing op abonnees die surfen via T-Online. Voor andere isp’s is deze constructie niet beschikbaar, waardoor er sprake is van concurrentievervalsing. De rechter gaf AOL hier gelijk in.
De Duitse toezichthouder op de telefoontarieven heeft intussen scherp geprotesteerd tegen de uitspraak van de rechter. Het orgaan heeft namelijk de speciale tarieven van Deutsche Telekom goedgekeurd, inclusief het gratis surfen als onderdeel van een zogenaamd XXL-tarief. Voor Internet-toegang volgens dit tarief betaalt de consument bij Deutsche Telekom 14,90 mark, terwijl een ‘normaal’ tarief zonder gratis gebruik 9,90 mark per maand kost.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs