Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

eBay en Wells Fargo testen e-cheque

12 juni 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Internet-veiling eBay en de bank Wells Fargo introduceren de elektronische cheque als online betaalmiddel. Het betaalsysteem, geleverd door Billpoint, moet zorgen voor meer online transacties. Billpoint geeft ook betaalgarantie.

Een kleine groep van testverkopers werkt nu met de elektronische cheque (‘electronic check’, EC) op eBay en biedt de betaaloptie aan winnende bieders. Gedurende de zomer zal het EC-systeem aan alle verkopende partijen op eBay worden aangeboden, mits de tests goed verlopen.
Het gebruik van de EC gaat op vergelijkbare wijze als dat van papieren cheques. Op een beveiligd document moet de rekening-informatie ingevoerd worden, samen met een tweede identificatie in de vorm van rijbewijs en leeftijd of sofi-nummer. Na bevestiging van de gegevens geeft het systeem een seintje aan Billpoint. Na drie werkdagen kunnen de goederen verstuurd kunnen worden. Tijdens de pilot-periode bedragen de kosten voor de verkoper ongeveer 75 cent per transactie. Na 31 juli 2000 worden de definitieve transactiekosten bekendgemaakt.
Uit onderzoek van Wells Fargo blijkt dat nu 80 procent van de online veilingtransacties per reguliere post worden afgehandeld. Veel Internet-gebruikers zijn huiverig om creditcard-informatie te verzenden via Internet, als ze al een creditcard hebben. Daarnaast zijn er nog veel online verkopende partijen die geen ondersteuning bieden voor creditcard-transacties, omdat dit te duur is.
De tijd die verstrijkt voordat de transactie via de offline methodes werkelijk is afgerond, varieert van enkele dagen tot weken. De elektronische cheque is sneller en veiliger. Of hij in Europa kans van slagen heeft, lijkt twijfelachtig, aangezien Europeanen minder met een creditcard betalen dan Amerikanen, en er bovendien meer aantrekkelijke alternatieve betaalvormen voorhanden zijn dan in de Verenigde Staten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ai neuromorphic compputing brein
    Data & AI

    Kort: Neuromorphic computing bespaart heel veel ai-energie, ChipNL opent centrum (en meer)

    Data & AI

    Ai implementeren? Bij high performers is dit mensenwerk

    Software & Development

    Connected Capital koopt Spit en Noctua

    Onderwijs

    Spoelstra Spreekt: Onder druk

    Data & AI

    De echte verkiezingsvraag: zijn we klaar voor de ai-economie?

    Overheid

    NerdVote zet kandidaat-Kamerleden met ict-affiniteit in de schijnwerpers

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs