Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Navision alleen met Microsoft-architectuur

15 juni 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Navision verwacht begin volgend jaar zijn erp-software voor het middensegment geschikt te hebben gemaakt voor Wap-apparatuur.

De komende versies van Navision Financials, 2.6 en hoger, zullen bovendien werken met Microsofts Biztalk-architectuur voor elektronische communicatie tussen bedrijven. Met deze aankondiging houdt de softwareleverancier het aantal standaarden voor zijn software beperkt.
De keuze voor de Biztalk-architectuur van Microsoft is op het eerste gezicht opmerkelijk, omdat er in de industrie veel steun is voor het concurrerende Rosettanet. Maar Navision heeft een sterke band met Microsoft. Navision zet bijvoorbeeld ook exclusief in op SQL Server, en werkt niet met databases van Oracle, of met het besturingsysteem Linux.
Cees Poortman, directeur van Navision Nederland, ontkent dat zijn bedrijf zich volledig vastpint op Microsoft: "We zijn nauw gelieerd aan Microsoft, maar we doen niet wat zij zeggen. Wij zien het als een bedreiging als een pakket te veel platforms ondersteunt. Dat zou te veel onderhoud vergen. We hebben in het verleden acht verschillende server-platforms ondersteund, maar de meerderheid van onze klanten draaide toch op NT. Mocht blijken dat de markt iets anders wil, kunnen we snel omschakelen."
Damgaard, eveneens afkomstig uit Denemarken, heeft deze week bij de aankondiging van XAL 3.0 juist een tegenovergestelde strategie gepresenteerd. De gebruikersinterface (gui) van Damgaards nieuwe product is geënt op Microsoft. Maar XAL wordt op netwerkniveau ook ondersteund door Novell en Linux. Bovendien ziet Damgaard wel toekomst voor de databases van Oracle in het middensegment.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs