Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Netmanage: e-handel met huidige applicaties

22 juni 2000 - 22:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Met nieuwkomers als Amazon en eBay als uitzondering, zal de meerderheid van e-handelstoepassingen toch gebaseerd zijn op bestaande applicaties. Dit voorspelt Netmanage, bekend als leverancier van programmatuur voor het verbinden van PC’s met host-computers.

Het bedrijf, opgericht in 1990, is sinds de koop van Wall Data en Simware vorig jaar met een aantal nieuwe producten druk bezig om een naam op te bouwen op het gebied van elektronische handel.
Netmanage telt achthonderd personeelsleden. Vorig jaar had het een omzet van 79,2 miljoen dollar, tegen 71,7 miljoen dollar het jaar daarvoor. Het verlies bedroeg vorig jaar 27,5 miljoen dollar, tegen iets minder dan tien miljoen dollar vorig jaar. Het grotere verlies vorig jaar had verband met de koop van Wall Data en Simware.
De software-producten van de onderneming, met namen als Onweb Host Publisher en Onweb Integrator, helemaal gericht op Internet geven bestaande applicaties van bedrijven een nieuwe toepassing door middel van Internet. Het feit dat de producten van Netmanage niet gericht zijn op vervanging maar op hergebruik van bestaande applicaties drukt de prijs en de implementatietijd van de software. Het bedrijf bouwt en implementeert zijn systemen in enkele weken voor vijftig- tot honderdduizend dollar, een prijs waar ook kleinere bedrijven mee uit de voeten kunnen.
Het Onweb Host Publisher-systeem van Netmanage moet interne applicaties ontsluiten voor buitenstaanders. Veel reisbureaus maakten voorheen gebruik van een callcenter voor het boeken van een hotelkamer of een vliegreis in een centraal beheerde database. Het systeem van Netmanage ‘publiceert’ de applicatie via Internet, waardoor ook medewerkers van een reisbureau via een webbrowser rechtstreeks in de centrale database kunnen boeken. De kosten van een duur callcenter zijn hiermee uit te sparen.
Het product Onweb Integrator gaat een stap verder en maakt de informatiebronnen van meerdere applicaties toegankelijk in één browserscherm. Voor Mercedes Benz in België koppelde Netmanage de databases van het bestaande mainfraime-systeem in Stuttgart, dat gebruikt wordt bij de productie van nieuwe auto’s, aan de informatiebronnen van het client/server-systeem, dat de dealers gebruiken voor het registreren van hun wagenpark. Nu kan de Mercedes-dealer via één browserscherm kijken of de gewenste auto bij een dealer op te vragen is. Als dat niet het geval is kan de dealer een productieslot voor de auto reserveren en daarmee de klant heel nauwkeurig aangeven wanneer de auto leverbaar is.
Netmanage had drie maanden de tijd nodig om dit nieuwe systeem in de lucht te krijgen. Het bedrijf gebruikt een scripting-tool om te achterhalen welke informatie volgens welke regels in welke bronnen terecht moet komen. Op deze manier kan Netmanage in korte tijd systemen aan elkaar knopen en nieuwe functionaliteit genereren voor een betaalbare prijs.

Meer over

E commerce platforms

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Betrouwbare Ai? 7 criteria voor verantwoord gebruik

    Innovatie & Transformatie

    Nederland krijgt agentschap voor disruptieve innovaties naar voorbeeld van Darpa

    Financiële dienstverlening

    Je cryptowallet is misschien minder anoniem dan je denkt

    Overheid

    Rol Arie van Bellen bij ECP uitgekleed

    Cloud & Infrastructuur

    Mijlpaal voor Volt: Rotterdamse AI Gigafactory van 7,2 miljard euro krijgt vorm

    Innovatie & Transformatie

    SAP pompt 100 miljoen in meer inzet van ai-agents

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs