Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Palm lanceert mobiele Internet-kit

27 juni 2000 - 22:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Palm lanceerde tijdens de PC Expo in New York deze week de mobiele Internet-kit. Het bedrijf hoopt hiermee het aantal gebruikers van draadloze Internet-toegang te vergroten.

Het software-modem stelt gebruikers in staat met een mobiele telefoon via een infrarood-connectie toegang te krijgen tot Palm.net. Volgens Alan Kessler, coo (chief operations officer) platform en producten van Palm, zal de kit niet meer dan vijftig dollar gaan kosten en is het voor eind dit jaar al verkrijgbaar. De software omvat Palms web-vertaal technologie (web clipping), een email-client en ondersteuning voor SMS (Short Messaging Services) en WAP (Wireless Application Protocol). Volgens Kessler is de WAP-ondersteuning met name van belang voor de Europese consumenten.
De kit is een eenvoudige oplossing voor het verkrijgen van draadloze toegang tot een ‘niet-aangesloten’ Palm apparaat en is toepasbaar op 97 procent van de Palm-computers. Uitzonderingen zijn de Palm IIIe en oudere apparaten die gebruik maken van een besturingssysteem ouder dan versie 3.5. Er zijn inmiddels vierhonderd draadloze applicaties op de markt die in staat zijn informatie van Palm.net te downloaden. Er hebben zich al 37 contentpartners aangemeld, waaronder America Online, Ticketmaster en Moviefone.
Ondanks de enorme hype rond de Internet-kit behoort deze software tot de eerste generatie van draadloze implementaties. De maximale infrarood-connectie tussen een Palm en een mobiele telefoon beslaat een afstand van ongeveer een meter. Telefoon en palmtop moeten gebruikt worden op een stabiel oppervlak. Ook de gegevens-overdracht is behoorlijk langzaam; 8 tot 9 Kbps. Microsofts partners daarentegen bieden snellere Cdpd-kaarten voor de Pocket PC-apparaten. Volgens Kessler weegt de gebruiksvriendelijkheid van de Palm-oplossing op tegen de snelheid van andere apparaten.
Tijdens de PC Expo nam ook Jeff Hawkins, voorzitter en oprichter van Handspring, de gelegenheid zijn mening te profileren. De vader van de Palmtop-computer bleek helemaal niet zo enthousiast over de draadloze applicaties die momenteel verkrijgbaar zijn. Hawkins vindt dat consumenten ‘slimme telefoons’ kopen vanwege de betere geluidskwaliteit, en niet zozeer vanwege de draadloze datatoegang. "De meeste gebruikers maken geen gebruik van alle mogelijkheden, zoalsspeed-dailing enconference calling. Zij weten simpelweg niet hoe ze deze functies moeten gebruiken."
Hawkins’ oplossing is integratie van de pen-gebaseerde interface van het PalmOS in toekomstige Handspring-apparaten. Dit zou de gebruiker gemakkelijke toegang tot deze functies moeten bieden. "Het probleem ligt niet bij de draadloze data, maar bij de producenten. Het zal nog wel een paar jaar duren voordat netwerken van mobiele telefoons effectief kunnen omgaan met stem en data." Handspring werkt momenteel aan een radio clip-on voor een mobiele telefoon, die eind dit jaar op de markt moet verschijnen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Coalitieakkoord: via WBSO stimulering ai-ontwikkeling

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    Innovatie & Transformatie

    HvA test quantumsensoren voor toezicht op Noordzee

    Data & AI

    De ai-versnelling: het draait om bedrijfswaarde, niet om de hype

    ASML
    Innovatie & Transformatie

    Bonden verbijsterd over drastische reorganisatie bij ASML

    Innovatie & Transformatie

    Zorgsector laks met naleving NEN-norm voor informatiebeveiliging

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs