Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Desktop sneeuwt onder op jaarlijkse PC Expo

02 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Diverse fabrikanten grepen de PC Expo in New York aan om hun nieuwe waar aan de computerwereld te tonen. De desktop werd bijna geheel uit het brandpunt van de aandacht verdrongen door handhelds en draadloze producten.

De jaarlijkse PC Expo, die dit jaar samenviel met een hittegolf in New York, kende diverse hoogte- én dieptepunten. Tot de eerste categorie behoort Transmeta’s Crusoe-chip, een van de meest gehypte producten van het jaar 2000. Deze processor maakt echter de hype waar nu hij onderdeel is van een aantal van de veelbelovendste nieuwe notebooks. IBM, Nec en Hitachi ontsluierden ultra-lichte en -dunne notebooks. IBM’s Thinkpad 240 weegt minder dan twee pakken suiker, en kan een hele werkdag (acht uur) voort op één opgeladen batterij. Hitachi’s prototypes vallen op door een gelikt ontwerp. De koper likkebaart, maar vooralsnog vertellen de producenten niet wanneer de producten echt in de winkel zullen liggen.
Ook mooi was een kruising tussen een Walkman en een Palm-handheld van Sony. De nog naamloze pda (personal digital assistant) ziet eruit om te zoenen, en is perfect geschikt voor Sony-inhoud en multimedia. Iets dunner dan de Palm V lijkt de pda wat betreft ontwerp erg op de paarse Yaio-lijn.
Pocket PC’s zijn ‘hot stuff’, en dat geldt zeker voor een ander hoogtepunt, de nieuwe Cassiopeia EM-500 van Casio. Het gebruiksvriendelijke en kleurrijke ontwerp van deze pocket PC vallen op in een segment waarin die twee elementen wel eens te wensen over laten. Het apparaat, dat voorts kan bogen op 16 MB geheugen, zal eind juli op de markt komen voor 499 dollar.
Dat niet al het nieuws onder de zon een aanwinst is, bewees Intrigo met zijn Lapstation. Op zich geen slecht idee: een notebook-draagkoffer die uit te vouwen is tot een complete werkplek. Jammer alleen dat het ding zwaarder is dan alle moderne notebooks. Daarmee wordt een kern-aspect van draagbare technologie, dat het geen last moet zijn om mee te slepen, met voeten getreden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs