Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Oracle met Internet Application Server 8i

02 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Oracle heeft zijn infrastructuur-software een nieuw gezicht gegeven. Deze operatie moet het eenvoudiger maken voor bedrijven die geïnteresseerd zijn in e-commercie om Web-gebaseerde applicaties te creëren.

Deze mededeling kwam temidden van verhitte emoties over een recent ontsluierde spionage-operatie van Oracle. Het bedrijf blijkt jarenlang onuitgenodigd in de keuken van aartsvijand Microsoft te hebben meegekeken. Het kan dus wel wat positief productnieuws gebruiken om de aandacht af te leiden van deze flagrante misstap.
Centraal aandachtspunt in de Oracle.now metamorfose is de Oracle Internet Application Server 8i. Deze applicatieserver heeft diverse nieuwe eigenschappen, ontworpen met het oog op een toekomst die bol staat van e-zakendoen. Belangrijkste pluspunt is de mogelijkheid om data van de Oracle 8i database te cachen, wat de tijd die surfers moeten wachten sterk reduceert. Analisten zijn met name over die mogelijkheid te spreken.
De op Java-gebaseerde Internet Application Server 8i bevat verder de Apache webserver, en ondersteunt de diensten van Oracle Discoverer en Oracle Reports, een applicatie die zakelijk nieuws vergaart. Tot slot bevat 8i ook Oracle’s Component Services, die gebruikers in staat stelt applicaties te bouwen met vooraf samengestelde Java-gebaseerde componenten.
Naast de Internet Application Server 8i onthulde Oracle ook de derde vrijgave van zijn 8i database en ‘Internet Developer’-pakket. Dat laatste pakket brengt diverse ontwikkelinstrumenten samen. Het gaat dan met name om Oracle’s JDeveloper, Portal, Forms Developer and Designer, Discoverer en Reports.
Met de diverse aankondigingen geeft Oracle duidelijk aan welk richting het op wil gaan: het pad van de integratie. Oracle’s flamboyante opperhoofd Larry Ellison – die met rivaal Bill Gates strijdt om de titel ‘rijkste man op aarde’ – benadrukte het gemak dat integratie aan zowel ontwikkelaars als systeemintegratoren biedt. Hij kon het daarnaast niet laten Microsoft een steek toe te dienen. "In Microsofts Next Generation Windows Services (Ngws) staat hetdot net voornot yet", aldus de Oracle-voorman. Hij wees er nog eens op dat Oracle’s producten binnen twee weken beschikbaar komen, terwijl Microsofts .Net-producten nog twee jaar op zich zullen laten wachten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Coalitieakkoord: via WBSO stimulering ai-ontwikkeling

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    Innovatie & Transformatie

    HvA test quantumsensoren voor toezicht op Noordzee

    Data & AI

    De ai-versnelling: het draait om bedrijfswaarde, niet om de hype

    ASML
    Innovatie & Transformatie

    Bonden verbijsterd over drastische reorganisatie bij ASML

    Innovatie & Transformatie

    Zorgsector laks met naleving NEN-norm voor informatiebeveiliging

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs