Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Inzicht in prestaties website is noodzaak

05 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

"Surfers staan bekend om hun ongeduld", aldus Ajay Singh, directeur van Proactivenet, dat software levert die prestaties van websites tot in detail meet.

Vaak is het niet duidelijk wat websites nu precies traag maakt. Proactivenet heeft daarom software ontwikkeld om de prestaties van websites gedetailleerd te meten. De software maakt gebruik van een gepatenteerd systeem dat zelf de basiswaarden van de website vaststelt. Het programma kijkt naar het functioneren van de webserver, de applicatie-server, de database, de firewall en de netwerk-infrastructuur. Als het programma een afwijking aantreft, dan onderzoekt het de oorzaak van het probleem en kijkt het of het ligt aan het netwerk, transacties, of de website-infrastructuur. Een diagnose van problemen is te stellen voordat deze werkelijk het functioneren van een website merkbaar beïnvloed.
Het Amerikaanse bedrijf ontving vorig jaar een investering van 31 miljoen dollar van een aantal investeringfondsen in Silicon Valley. Ook Nortel en Nissho Electronics hebben een belang genomen in het bedrijf, dat niet beurs genoteerd is. Het bedrijf werkt samen met onder andere Keynote, Cisco en HP. Ook onder de klanten bevinden zich een aantal grote namen, zoals Lucent, Ericsson, Bank of America, Pacific Bell en Bn.com, de website van Barnes & Noble.
Het bedrijf heeft met zijn product Ebiz Site een sterke troef in handen doordat het in principe geschikt is voor het onderzoeken van alle mogelijke e-handelsapplicaties zonder het systeem zelf aan te passen. Daartoe is een meta-api (application program interface) ontwikkeld om gedurende een periode de standaardwaarden van variabelen in een bedrijfsspecifieke toepassing automatisch vast te leggen. Op basis van de gemeten waarden houdt de software vervolgens het functioneren van de applicatie in de gaten. Op deze manier is in korte tijd vast te stellen hoe de website ervoor staat.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    Innovatie & Transformatie

    EZ ondersteunt 11 onderzoeksprojecten met 105 miljoen euro

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs