Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Strijd tussen handheld-leveranciers op komst

06 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Analisten voorspellen een strijd tussen Palm en zijn licentiehouders Sony en Handspring. Alle drie bedrijven ontwikkelen hun eigen uitbreidingskaarten.

Tijdens de vorige week in New York gehouden PC Expo presenteerden de drie bedrijven specificaties van hun nieuwe kaarten. Deze worden gebruikt om randapparatuur te verbinden aan handhelds of om het geheugen te vergroten. Palm kwam met het Secure Digital formaat, Sony onthulde prototypes van nieuwe handhelds die waren uitgerust met Memory Sticks en Handspring gebruikt voor zijn Visor handcomputer al wat langer de Springboard uitbreidingsmodules. Sony en Handspring maken beide gebruik van het Palm-besturingssysteem voor hun handhelds.
Analisten zijn van mening dat het gebruik van verschillende formaten een hoop verwarring veroorzaakt. "Dit wordt een zootje", meent Jack Gold, analist van de Meta Group. "Veel mensen zullen woedend zijn. Als je van merk handheld veranderd, heb je ook nieuwe kaarten nodig".
Mobile Insight analist Tim Scannel verwacht dat Palm het gevecht zal winnen. Aangezien het bedrijf zo’n 80 procent van de handheld-markt in handen heeft maakt de SD-kaart een goede kans om de nieuwe standaard te worden. Palm verwacht begin volgend jaar de eerste producten te leveren die gebruiken maken van het SD-formaat, de opvolger van Compact Flash.
Sony kijkt verder dan alleen de handheld-markt. De Japanse gigant gebruikt zijn Memory Stick ook voor PC’s, digitale camera’s, audiospelers en andere vermaaksproducten. Probleem voor Sony is dat de module momenteel alleen te gebruiken is voor opslagdoeleinden. Het bedrijf probeert leveranciers van randapparatuur over te halen hun producten uit te rusten met dezelfde aansluitingen als de Memory Stick. Deze apparaten komen op zijn vroegst volgend jaar op de markt.
Handspring lijkt de grote verliezer in de strijd om een standaard. Hoewel het Amerikaanse bedrijf met zijn Springboard-module als eerste het concept van uitbreidingsslot voor Palm-computers populariseerde, lijkt Handspring te klein voor de concurrentie. Volgens analist Gold was het Springboard-programma ook niet succesvol genoeg. Handspring-woordvoerder Brain Jaquet bestrijdt dit. Volgens hem is er met het zo’n honderd bedrijven gesproken over Springboard-projecten.

Rene van Vemde

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Financiële dienstverlening

    Je cryptowallet is misschien minder anoniem dan je denkt

    Overheid

    Rol Arie van Bellen bij ECP uitgekleed

    Cloud & Infrastructuur

    Mijlpaal voor Volt: Rotterdamse AI Gigafactory van 7,2 miljard euro krijgt vorm

    Innovatie & Transformatie

    SAP pompt 100 miljoen in meer inzet van ai-agents

    Innovatie & Transformatie

    Zit de database aan zijn limiet? NIS2 vraagt om een nieuw fundament

    Innovatie & Transformatie

    ArcelorMittal en AWS bundelen krachten voor industriële automatisering

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs