Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

SCO mogelijk gekocht door Caldera Systems

19 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

SCO’s Unix-variant doorstond twee decennia Unix-oorlog en sloeg Microsofts aanvallen met Windows af. Wat het mogelijk niet alleen overleeft is Linux.

Caldera Systems, die naast Red Hat één van de bekendste distributies van Linux verkoopt, staat op het punt om de serverdivisie van SCO over te nemen, zo verklaren bronnen dichtbij de onderneming. Bij de overname zijn het Unix-systeem Openserver en Unixware betrokken. Voor het laatste systeem maakt het bedrijf samen met IBM een speciale versie voor Intels Itanium-processor. Ook Vison2K, de technologie waarmee het bedrijf Network File System, terminal-emulatie en X-Window applicaties toegankelijk maakt voor Windows-omgevingen, valt eronder.
Belangrijker nog dan deze producten is het verkoopkanaal waar Caldera na de overname over kan beschikken. Dit kanaal heeft in de Unix-wereld een goede reputatie, waarmee het bedrijf kan beschikken over een ruime voorraad aan loyale, potentiële klanten voor zijn Linux-producten. Gevoegd bij Caldera’s succes op het Linux-terrein heeft de combinatie een uitstekende positie in beide werelden.
SCO kan door de verkoop van zijn besturingssystemen zich concentreren op de dienstverlening, het laatste nog groeiende onderdeel van het bedrijf. De Professional Services, zoals de divisie heet, levert ondersteuning voor de eigen Unix-varianten, het applicatieserver-product Tarantella en de Linux-varianten van Caldera en Turbolinux.
Het verwachte overnamebedrag voor SCO’s serverdivisie ligt rond de zeventig miljoen dollar. Vergeleken met eerder dit jaar is het bedrijf momenteel aanzienlijk minder waard. In maart noteerde het aandeel nog dertig dollar. Nu hangt de waarde rond de vier dollar, waarmee het gehele bedrijf 152 miljoen dollar waard is terugkomend van een piek van een miljard dollar. De verwachting is dat de bedrijven met een officiële bevestiging naar buiten komen bij de presentatie van de derde kwartaalcijfers van SCO volgende week.
 

Meer over

LinuxUnix

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Sun Microsystems slokt Tarantella op

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs