Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Uitstel Itanium geeft Microsoft meer tijd

26 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Intel moet nog veel werk verrichten voordat zijn eerste 64-bit processor Itanium gereed is. De komst ervan is wederom uitgesteld, tot het vierde kwartaal.

Hierdoor krijgt Microsoft meer tijd om zijn 64-bit uitvoering van Windows 2000 uit te werken. Volgens Intels vorige planning moest de langverwachte Itanium in het derde kwartaal van dit jaar beschikbaar zijn. De chipfabrikant zegt nu zelf dat Itanium-computers die dit jaar nog uitkomen slechts testsystemen zijn. Dit uitstel geeft met name Microsoft meer tijd zich voor te bereiden op 64-bit x86-systemen.
Het 64-bit ontwikkelwerk van deze softwarefirma loopt enigszins achter op dat van de diverse Unix-leveranciers, waaronder ook het 64-bit Linux-project (voorheen Trillian). Analisten schatten dat Microsoft nog zeker zes maanden werk heeft aan Win 2000 64-bit.
Microsoft ontkent dit. Het bracht vorige week eentechnology-preview uit van het aanstaande besturingssysteem, waarmee systeemontwikkelaars aan de slag kunnen. Een teken aan de wand is echter dat ook Win 2000 Datacenter al te laat is. Die zware uitvoering van het ‘gewone’ 32-bit besturingssysteem zou oorspronkelijk deze zomer gereed zijn, maar komt pas over vier maanden op de markt. Uitstel van de Itanium tot eind dit jaar komt dus niet ongelegen.
Krachtige computers met die 64-bit chip zullen pas in de tweede helft van 2001 algemeen verkrijgbaar zijn, aldus Paul Otellini, algemeen directeur van Intels chiparchitectuur-divisie. Daarmee kruipt die eerste 64-bit x86-compatibele processor dicht tegen opvolger McKinely aan, die in de tweede helft van 2001 moet verschijnen. Analisten waarschuwden vorig jaar al dat die tweede 64-bit Intel-processor te snel op Itanium volgt. Het nut van Intels eerste 64-bit chip is volgens die redenatie beperkt tot migratie-voorbereiding voor bedrijfsgebruikers en testomgeving voor applicatie-ontwikkelaars.
"Ik voorzie nog wel enkele vertragingen voordat de chip echt gereed is en voordat computerfabrikanten echt meegaan met deze nieuwe 64-bit architectuur", meent analist Linley Gwennap van onderzoeksbureau Microprocessor Report. Hij is één van de analisten die al langere tijd voorspellen dat Intel zijn eigen deadline voor de Itanium niet haalt vanwege ontwerp- en productieproblemen.
Intels verklaring voor het uitstel voedt deze overtuiging "De wijziging in de inkomstenverwachting voor de Itanium is het gevolg van een noodzakelijke extra revisie van de processor voordat het product alspilot uitkomt", aldus woordvoerder Bill Kircos. Hij bevestigt dat de eerste uitvoeringen van de 64-bit chip draaien op een kloksnelheid van 733 en 800 MHz. Dat steekt mager af tegen de snelheidsvorderingen van Intels 32-bit Pentium-reeksen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Betrouwbare Ai? 7 criteria voor verantwoord gebruik

    Innovatie & Transformatie

    Nederland krijgt agentschap voor disruptieve innovaties naar voorbeeld van Darpa

    Financiële dienstverlening

    Je cryptowallet is misschien minder anoniem dan je denkt

    Overheid

    Rol Arie van Bellen bij ECP uitgekleed

    Cloud & Infrastructuur

    Mijlpaal voor Volt: Rotterdamse AI Gigafactory van 7,2 miljard euro krijgt vorm

    Innovatie & Transformatie

    SAP pompt 100 miljoen in meer inzet van ai-agents

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs