Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Oracle wil meer ontwikkelaars trekken

24 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Producent van database-oplossingen Oracle wil zijn Internet-portaal OTN voorzien van een online marktplaats om zo meer programmeurs aan zich te binden.

Op OTN zullen vacatures en freelance-opdrachten op Oracle-gebied verschijnen. Het bedrijf ontwikkelde deze toevoeging aan het portaal, die de naam OTN-Xchange krijgt, met het pas operationele bedrijf Collab.net. De baneninformatie is afkomstig van de websites Developers.net, Niku.com en Workexchange. De banenmarkt stelt leden van het portaal in staat om gezamenlijk aan projecten te werken door code via Internet te delen. Andere leden van OTN kunnen de code bekijken en eventuele fouten aanpassen.
Met deze toevoeging aan het portaal wil Oracle de hoge nood aan gekwalificeerde programmeurs lenigen door de bestaande doelgroep efficiënter in te zetten. Daarnaast hoopt het bedrijf met de banenmarkt meer programmeurs, vooral van buiten de VS en Europa, voor zijn platform te interesseren. Op dit moment heeft OTN wereldwijd iets minder dan één miljoen leden. In Nederland bedient Oracle via het portaal een publiek van 14.500 leden, voornamelijk programmeurs, database-administrateurs en IT-managers.
Het bedrijf zegt 2000 softwarecomponenten openbaar te willen maken op het nieuwe onderdeel van OTN. Hiermee volgt de onderneming de strategie van Microsoft die onlangs op zijn Tech Ed-conferentie in Amsterdam aankondigde een groot aantal softwarecomponenten via zijn MSN-portaal aan te bieden. Ook IBM is september vorig jaar zijn eigen website voor ontwikkelaars, Developersnetwork genaamd, gestart. Naast op de specialisten gericht technologienieuws kunnen programmeurs softwarehulpmiddelen en handleidingen van de website ophalen. Een portaal voorzien van standaard softwarecomponenten lijkt een steeds belangrijker instrument om programmeurs aan de bedrijfseigen technologie te binden.
Naast het portaal heeft Oracle ook zijn certificeringsprogramma aangepast. Mensen die de opleiding tot database-administrateur volgen, krijgen nu ook Internet-onderwerpen als SSL (secure socket layer), certificaten en browsers op hun bord. Met deze aanpassing wil het bedrijf cursisten klaarstomen voor het beheer van e-handelsachtige toepassingen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: AP slingert HAN op de bon, model van Fujitsu brengt mens en robot nader tot elkaar (en meer)

    Data & AI

    DutchStartup.ai wil ‘Dutch ai’ internationaal op de kaart zetten

    Innovatie & Transformatie

    Ai-toepassingen krijgen vaart in 2026 

    Innovatie & Transformatie

    Generatieve ai voorbij de hype: wat echt werkt voor it-leiders

    Innovatie & Transformatie

    Commerciële quantumcomputer komt dichterbij

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs