Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Intel/Sap-onderneming Pandesic ter ziele

30 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem

Pandesic, een joint venture van Intel en Sap die zich bezighoudt met het aanbieden van e-handelsdiensten, kondigt aan de deuren te sluiten.

De onderneming, opgericht in 1997 en met haar hoofdzetel in Sunnyvale, Californië, maakt geen winst. Een woordvoerster van Pandesic stelt dat het bedrijf geen mogelijkheden ziet om binnen een aanvaardbare termijn wel winst te genereren uit de elektronische handel tussen bedrijven en consumenten. De markt accepteert de e-handelsoplossingen van Pandesic slechts mondjesmaat, in een veel te traag tempo.
Het verhaal van Pandesic lijkt een nieuwe bevestiging van de wet van de remmende voorsprong. Bij de oprichting in 1997 gold de joint venture als een ‘Asp-avant-la-lettre’ (application service provider), maar de e-handelsmarkt is sindsdien snel en ingrijpend veranderd. Pandesic groeide niet voldoende mee met die ontwikkelingen.
De onderneming had een vliegende start door als een van de eerstehosted bedrijfsapplicaties aan te bieden en door haar klanten bij te staan in de overgang van de ‘oude’ naar de ‘nieuwe’ economie. Vervolgens verzuimde Pandesic zijn bedrijfsmodel aan te passen aan de veranderende markt. Het bedrijf heeft zich nooit gericht op het aanbieden van op maat gemaakte applicatie- en diensten-pakketten voor specifieke sectoren, zoals de telecommunicatie of de detailhandel – terwijl de markt daar wél om vroeg.
De huidige klanten van Pandesic hoeven niet in paniek te raken, want de onderneming heeft zich ten doel gesteld de lopende contracten op een nette manier af te handelen. Dat komt er veelal op neer dat Pandesic samen met de klanten op zoek gaat naar een ander geschikt e-handelsplatform en vervolgens ervoor zorgt dat de transformatie naar dat platform zo soepel mogelijk verloopt. Pandesic heeft naar eigen zeggen zo’n honderd klanten, waaronder sportkleding- en -artikelen-producenten Adidas en Fila, de San Jose Symphony en Express.com.
Ook het personeel van Pandesic – vierhonderd mensen in de VS, het Verenigd Koninkrijk en Japan – zal niet zomaar in de kou worden gezet, zo laat de woordvoerster weten. Een deel ervan blijft voorlopig in dienst om de lopende contracten af te handelen. De overige werknemers krijgen een afvloeiingsregeling en assistentie bij het zoeken naar een nieuwe baan aangeboden.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    7 ai hubs
    Data & AI

    7 ai-hubs in Nederland uitgelicht

    Innovatie & Transformatie

    Wat is de prijs van ict-autonomie?

    Zorg

    Kort: Info Support lanceert cloudplatform zorg, Aizy en Clonable halen geld op (en meer)

    Carrière

    Ierse vakbondskwestie bij ASML escaleert

    Innovatie & Transformatie

    Stuur cases in en maak kans op een Computable Award!

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Vraag naar ai-chips drijft hardwareprijs op, Louvre-kunst komt met ar tot leven (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs