Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk » Digital Identity » MFA

WAP-forum integreert PKI-beveiliging

13 augustus 2000 - 22:00ActueelMFA
Manuela Fun
Manuela Fun

Het WAP-forum (Wireless Application Protocol) integreert een ondersteuning voor PKI-beveiliging (Public Key Infrastructure) in de volgende WAP-versie.

Deze integratie is bedoeld om WAP meer aansluiting te geven op Internet-standaarden. De volgende herziening van de specificatie, voorheen bekend als 1.3, zal waarschijnlijk Q3 2000 gaan heten en verschijnt dit jaar op de markt. Ondersteuning voor PKI, een toepassing om een versleuteld bericht te ontcijferen of omgekeerd te versleutelen, zal het vertrouwen in WAP en zijn geschiktheid voor e-commercie en -handel waarschijnlijk ten goede komen.
De belangrijkste stap in de richting van integratie met Internet zal in april 2001 plaatsvinden. Dan lanceert het forum hun volgende generatie WAP, voorheen bekend als WAP 2. Het forum verwacht TCP/IP als een transportprotocol te gaan gebruiken en Xhtml als de nieuwe programmeertaal van WAP. "Door Xhtml als taal te gebruiken wordt WAP beter toepasbaar op andere apparaten, afhankelijk van de manier waarop de pagina is gecodeerd", zegt Scott Goldman, ceo van het WAP-forum.
Goldman is niet bang dat WAP door integratie met andere Internet-protocollen geïsoleerd raakt. Hij beweert zelfs dat het protocol veel voordelen biedt voor kleine draadloze apparaten. De nieuwe WAP-specificatie blijft bovendien aansluitbaar op oudere versies. Een browser, speciaal ontwikkeld voor het toekomstige WAP, kan namelijk ook inhoud van WAP 1.1 bekijken.
Verder werkt het forum hard aan een goede beveiliging van hun specificatie. Draadloze apparaten kunnen SSL (Secure Sockets Layer), de beveiligingsstandaard die meestal voor Internet wordt gebruikt, namelijk niet ondersteunen. "We hebben al een transportlaag voor de beveiliging en werken hard aan verdere ontwikkeling hiervan", aldus Goldman.
 

Meer over

Authenticatie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    MFA

    ‘Ai net zo goed in phishen als mensen’

    2FA
    MFA

    Kort: Adoptie 2FA alleen succes met managementsteun, Builders haalt drie miljoen op (en meer)

    MFA

    Alléén multi-factorauthenticatie beschermt organisaties niet

    MFA

    Bedrijfsdata veilig houden met wachtwoordenkluizen en 2fa

    MFA

    Europese eIDAS-wet onder wetenschappelijk vuur

    MFA

    Jaarbeurs: ‘Medewerker achilleshiel beveiliging’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs