Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Motorola stopt WAP-alliantie met Phone.com

14 augustus 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem

Slechts enkele maanden nadat Motorola en Phone.com een WAP-alliantie sloten, is deze als een nachtkaars uitgegaan. Motorola kiest voor een eigen WAP-toegangspoort.

De onderneming promoot zijn nieuwe WAP-server als een belangrijk onderdeel van de draadloze infrastructuur, dat door andere bedrijven te gebruiken valt voor het testen van hun eigen WAP-producten. Volgens Motorola voldoet de toegangspoort aan alle WAP 1.1-specificaties en is hij daarom een geschikt referentieplatform waarop andere WAP-apparaatjes te testen zijn op interoperabiliteit.
Precies daarom zou Motorola de meeste banden met Phone.com hebben verbroken. De WAP-software van Phone.com zou volgens ingewijden niet standaard zijn en niet te combineren zijn met alle WAP-browsers. Om de gebruikers niet meteen in de kou te zetten, blijft Motorola voorlopig wel de Phone.com-server bieden aan klanten die afhankelijk zijn van de Phone.com-microbrowser. Die microbrowser maakt gebruik van Hdml (handheld device markup language) in plaats van WML (wireless markup language), dat wordt ondersteund door de WAP 1.1-specificaties.
Phone.com heeft overigens altijd ontkend dat zijn product niet verenigbaar zou zijn met alle WAP-browsers. Het bedrijf stelt dat het voldoende eigen extensies heeft ontwikkeld om de concurrentiestrijd met andere servers te winnen. Op de handelswijze van Motorola wil het bedrijf voorlopig geen commentaar geven.
Het zou ook heel goed kunnen dat de compatibiliteit niet de belangrijkste reden is van Motorola’s switch. Vorige week fuseerde Phone.com namelijk met Software.com. Door die fusie – waarmee een bedrag was gemoeid van 6,4 miljard dollar – ontstond een nieuw, sterk bedrijf, dat zich opmaakt voor het binnenhalen van een groot deel van de draadloze-software markt. Daarmee zou het een van Motorola’s belangrijkste concurrenten worden. Motorola zal zich ongetwijfeld hebben afgevraagd of het verstandig is de server van een belangrijke concurrent te ondersteunen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Victor Mids
    Innovatie & Transformatie

    Victor Mids vervormt je werkelijkheid tijdens de Computable Awards 2025

    ai cyclotron
    Innovatie & Transformatie

    Techsamenwerking in gevaar: Florida plaatst Nederlandse universiteiten op zwarte lijst

    ICT & Logsitiek
    Data & AI

    ICT&Logistiek: Ai en digitale weerbaarheid sturen toekomst

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs