Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Everypath maakt zich op voor patentenoorlog

16 augustus 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
René van Vemde
René van Vemde

Softwarebedrijf Everypath vraagt patent aan op een van zijn Internet-technologieën. Analisten zetten vraagtekens bij de plannen van de organisatie.

Intelligent Rendering technologie, die Internet-data zo bewerkt dat het is af te lezen op de kleine schermpjes van mobiele apparatuur als WAP-telefoons en Palmpilots.
De ontwikkelaar van Internet-applicaties zegt het octrooi vorig jaar te hebben aangevraagd. Gewoonlijk duurt het twee jaar voordat er een beslissing valt over patenten. Overigens is Everypath niet de enige kaper op de kust. Oracle Mobile zegt vorig jaar eveneens een aanvraag te hebben ingediend voor vergelijkbare technologie. "Ze hebben geen schijn van kans een strijd om patenten te winnen", zegt woordvoerder Jacob Christfort van dat laatste bedrijf. Hij voegde daaraan toe de claim van softwarebedrijf ‘erg amusant te vinden’.
Everypath op zijn beurt zegt zich op zijn beurt voort te breiden op nog veel grotere gevechten in de markt voor draadloze toepassingen. Het hoopt door zijn patenten een sterke positie in te nemen. "We zijn het aan onze klanten en partners verplicht te laten zien dat we hier serieus mee bezig zijn", aldus woordvoerder David Chan. Tot die partners behoren onder meer Ericsson, Hewlett-Packard en Sun.
De acties van Everypath en Oracle Mobile zijn zeker niet uniek. Momenteel zijn Geoworks en Phone.com verwikkeld in een juridische gevecht over een WAP-patent.
Analisten zien de ontwikkelingen met lede ogen aan. Ze zijn van mening dat het geruzie over patenten veel te vroeg komt, aangezien de technologie nog zo recent is. Bovendien leiden de gevechten tot een hoop onrust en misvattingen, zo stellen ze.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs