Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

B2b-markt is arena voor drie gladiatoren

25 september 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem

Hoewel ieder zichzelf respecterend IT-bedrijf momenteel loert op de b2b-e-handelsmarkt, vechten drie spelers om het goud: twee allianties en een solist.

Die drie gladiatoren zijn de alliantie IBM-Ariba-i2, het team van SAP en Commerce One en solist Oracle. Deze drie spelers beheersen de belangrijkste e-handelsplaatsen voor b2b-transacties (business-to-business). De onderlinge strijd om het absolute marktleiderschap speelt zich bij tijd en wijle af op het scherpst van de snede. Niet zonder reden: analisten gaan ervan uit dat in het jaar 2002 in deze markt zo’n vijf- tot zeven biljoen dollar omgaat, ofwel vijfduizend- tot zevenduizend miljard!
Dergelijke astronomische bedragen slaan natuurlijk op de waarde van de verhandelde goederen en niet op het geld dat wordt verdiend met de benodigde software en hardware, maar ze geven wel aan hoe belangrijk de b2b-e-handelsplaatsen in de nabije toekomst worden.
De alliantie tussen SAP en Commerce One sloeg vorige week een grote slag toen ze Microsoft in haar team mocht opnemen. Die slag was nodig om weer wat in te lopen van de achterstand die er was ten opzichte van IBM, Ariba en i2. Dat trio heeft namelijk contracten afgesloten om zes van de tien grootste publieke e-handelsplaatsen te bouwen. Die virtuele marktplaatsen maken online handel mogelijk tussen de belangrijkste spelers in verticale bedrijfstakken. Het gaat dan om contracten voor bijvoorbeeld de elektronica-marktplaats ‘e2open’ – opgericht door Seagate, Toshiba, Nortel, Hitachi en andere -, de ‘Worldwide Retail Exchange’, de nu nog naamloze auto-marktplaats die door Volkswagen is geïnitieerd en de ‘Global Healthcare Exchange’.
Alleen Oracle houdt zich momenteel een beetje op de achtergrond. Analisten gaan ervan uit dat dit alles te maken heeft met het vertrek van topman Ray Lane naar Kleiner Perkins. Oracle zal binnenkort vast weer iets van zich laten horen, zo is de verwachting.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Geen openbare postbezorging meer in Denemarken, nieuwe directeur Sogeti Nederland (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Browsers in iot-apparaten jaren achter met updates

    Carrière

    Lou Gerstner, redder van IBM, overleden

    Cybersec Bert Hubert Sander Hulsman
    Innovatie & Transformatie

    Bert Hubert: Stimulering doorbraaktechnologie moet echt nationaal

    Cloud & Infrastructuur

    Computable Kerstpuzzel 2025 ‘Van A tot Z’

    Innovatie & Transformatie

    ASML voert Computable 100 aan

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs