Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Digitale handtekening wettelijk in VS

01 oktober 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Teus Molenaar
Teus Molenaar

In Amerika zijn sinds zondag elektronische handtekeningen evenveel waard als tradionele inktkrabbels op papier. De wet hiervoor is nu actief.

De Electronic Signature Act wil het tijdrovende papierwerk voor transacties waarbij traditionele handtekeningen nodig zijn, afschaffen. Met een digitale ondertekening is het mogelijk het complete proces online af te handelen. Overigens spaart dit niet alleen tijd, maar ook geld ten opzichte van de huidige orderverwerkingen. Mensen kunnen nu online onderhandelen over contracten, tijd-gemarkeerde, digitale ontvangstbewijzen terugkrijgen en deze geordend bewaren.
De technologie voor elektronische handtekeningen bestaat al een tijdje, maar de digitale pennestreken werden wettelijk gezien minder waardevol geacht als hun inktmatige broertjes. De nieuwe wet moet consumenten en ondernemers gewend doen raken aan digitale signaturen. "Het is de springplank naar algemeen aanvaard gebruik van elektronische ondertekening", reageert Harris Miller, president van de IT Association of America (ITAA).
Het zal echter nog wel een paar maanden duren voordat de nieuwe technologie algemeen geaccepteerd is. Ondernemingen die elektronische handel bedrijven, zullen hun websites moeten aanpassen aan de nieuwe mogelijkheden. De wet eist dat een rechtsgeldig contract af te drukken moet zijn en erg makkelijk moet zijn te vinden op de site.
"Er komt een lading software dat het gebruik van digitale handtekeningen vergemakkelijkt in het voorjaar op de markt", voorspelt Mark Horvath, vice president van Certco in New York, een bedrijf dat beveiligings-software maakt.
Het gebruik van elektronische handtekeningen moet fraude moeilijker maken. Miller verwacht dat het risico van fraude niet hoger zal zijn dan bij ‘gewone’ transacties en misschien wel lager. Vertrouwenspersonen (trusted third parties) gaan toezien op een rechtschapen verloop van transacties.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Minder verlies, wel aanhoudende omzetkrimp bij Atos

    Overheid

    Garbage In – Garbage Out – Garbage Lost

    Cloud & Infrastructure

    Kort: FTTH Council Europe omgedoopt tot Fibre Council Europe, nation-state-aanvallers dol op gen-ai (en meer)

    Software & Development

    Exposities over de invloed van gaming

    Cloud & Infrastructure

    Afpersing via technologische afhankelijkheid door de VS: is dat echt een risico?

    IT Strategy & Governance

    Kort: Geen 5 maar 7 ai-gigafabrieken EU, tweede locatie HomeComputerMuseum (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs