Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Amerikaanse stemmenkoper aangeklaagd

17 oktober 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

Het stembureau voor de presidentsverkiezingen in Chicago vraagt de rechter officieel om een verbod van de website http://www.voteauction.com.

Op deze site, eigendom van de Oostenrijkse zakenman Hans Bernhard, kunnen mensen hun stem aan supporters van Al Gore of George Bush te koop aanbieden. Al ruim 15.000 Amerikanen hebben dat inmiddels gedaan uit balorigheid of om een extraatje van omgerekend tussen de drie en vijf tientjes te krijgen.
Hoeveel een stem waard is, hangt af van waar de verkoper woont. Elke staat heeft een aantal kiesmannen. De kandidaat die in een staat de meeste stemmen haalt, krijgt alle kiesmannen. Hoe meer mensen in een staat wonen, des te meer kiesmannen die staat heeft en hoe waardevoller de (mogelijk doorslaggevende) gekochte stemmen. Een stem in/uit het dunbevolkte Illinois levert de verkoper maar 12,38 dollar op (32 gulden). In dichtbevolkte staten als Michigan en Californië liggen die bedragen tegen de vijftig gulden.
Dat de site uitgerekend in Chicago werd gevestigd, met zijn verleden van corruptie en stemmen van niet-bestaande of al lang overleden inwoners, was een extra schop tegen het zere been. Een paar weken geleden bekritiseerde het stembureau de website al en vroeg het het openbaar ministerie om actie. Gisteren kwam die actie dan eindelijk.
Lastig wordt het wel, want bij de verkiezingen zelf zal nog onmogelijk te controleren zijn welke volmachten zijn gekocht via de website en welke ‘gewoon’ zijn. Bernhard zelf is een Oostenrijker. De server van de site staat in Bulgarije. De hoop is vooral gevestigd op de klacht tegen de Domain Bank in Pennsylvania, die de verkoop van de zaken financieel afhandelt voor Bernhard. Mag die bank dat niet meer doen, dan is het snel gedaan met de handel in stemmen, zo verwachten de autoriteiten in Chicago.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs