Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

IT-industrie helpt XML stapje verder

25 oktober 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Teus Molenaar
Teus Molenaar
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Grote spelers op de ict-markt bouwen samen een XML-standaard voor betrouwbare uitwisseling en coördinatie van geautomatiseerde bedrijfstransacties.

De noodklok over een woud aan XML-varianten klinkt weer iets gedempter. Analist David Potterton van Meridian Research klaagde enkele weken geleden nog dat de industrie een potje dreigt te maken van XML. De platform-onafhankelijkheid van deze taal is in het geding. Potterton klaagde erover dat elk bedrijf zijn eigen XML-variant aan het maken is.
De aankondiging van IBM, HP, Oracle, Sun en Bowstreet.com logenstraft dit pessimisme. De bedrijven werken hand in hand aan Xaml (Transaction Authority Markup Language): een platform-onafhankelijke standaard die ervoor zorgt dat bedrijfstransacties via Internet inderdaad worden uitgevoerd (verzekerde routering) en dat er onderweg niks mis gaat met de inhoud van de transacties (betrouwbare levering van berichten). De ondernemingen streven ernaar binnen zes maanden een protocol te hebben ontwikkeld. Dit wordt dan voorgelegd aan standaardencommissies als W3C, Organization for the Advancement of Structured Information Standards (Oasis) en de Ietf.
Opvallende afwezige is Microsoft, dat enige tijd geleden met zijn .Net-strategie eveneens de stap heeft gezet naar het mogelijk maken van handel via Internet-diensten. Microsoft was niet bereikbaar voor commentaar. De Xaml-partners zeggen evenwel dat Big Green van harte welkom is mee te sleutelen aan de standaard.
IBM gaat zijn technologie van en ervaring met MQ-series (middleware) inbrengen. HP komt met zijn eSpeak-interfaces en api’s in het boodschappenmandje. Dit zijn eveneens specificaties waarlangs men via het multi-pluriforme platform Internet-berichten betrouwbaar kan uitwisselen. Hetzelfde geldt voor Websphere van IBM. De twee firma’s bundelen kennis en ervaring binnen de te ontwikkelen Xaml-standaard.
Bowstreet.com op zijn beurt brengt zijn kunde in voor het ontwikkelen van sterk schaalbare componenten voor web-diensten die op XML zijn gebaseerd. Bowstreet gebruikt zijn ‘parametrische technologie’ om te bepalen welke datarun time moeten worden verwerkt om verstopping of plat gaan van de server te voorkomen.
Xaml, zo verzekeren de initiatiefnemers, is een aanvulling op Uddi (Universal Description, Discovery and Integration), dat IBM, Microsoft en Ariba aan het ontwikkelen zijn. Uddi is een poging om Internet-handel te structuren (ongeveer in de trant Edifact). Uddi moet een gids opleveren waarin te zien is wie de partijen zijn die via Internet handel bedrijven, terwijl Xaml de middelen moet verschaffen om die handel dan ook veilig af te werken.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval op Albert Heijn

    Datacenter & Infrastructure

    Google krijgt wind van voren na kaalslag in Fins bos

    IT Industry news

    Ctac in rode cijfers door bankroet Belgische klant

    IT Strategy & Governance

    Kort: Zorgen om verkeerssoftware Rijkswaterstaat, Canon introduceert edr voor printomgeving (en meer)

    Security & Risk

    Microsoft slaat alarm over ai-cyberaanvallen

    Datacenter & Infrastructure

    Besi overtreft verwachtingen met sterke ordergroei dankzij ai-boom

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs