Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Ook EMC sluit alliantie voor opslagsoftware

14 december 2000 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Opslagproducent EMC en CA gaan samen software-oplossingen leveren voor het beheren van SAN-opslagsystemen (Storage Area Networking).

Beide bedrijven zetten met deze overeenkomst een strategische zet op het terrein van SAN-opslag dat zich kenmerkt door complexiteit. De in een apartFibre-channelondergebrachte opslaginfrastructuur moet in de praktijk vaak werken met apparatuur en netwerkonderdelen van verschillende fabrikanten. Omdat de marktverwachtingen rond opslag hooggespannen zijn, zijn spelers druk bezig om hun positie te bepalen door strategische overnames of allianties af te sluiten, zodat zij hun claim op interoperabiliteit gestand kunnen doen.
Begin december kocht Sun Highground, waarmee het bedrijf zijn opslagmanagementsoftware uitbreidde met nieuwe functionaliteiten en toegang kreeg tot opslag voor het NT-platform. Compaq bracht half december naar buiten dat het zijn opslagsoftware gaat uitbreiden zodat naast platform-onafhankelijke opslag ook hardware van andere opslagproducenten in de Compaq-oplossing te gebruiken is. EMC had naast een nieuwe NAS-filer (de Clariion IP 4700) alleen een software-uitbreiding te melden op zijn Celerra-opslagproduct.
Het was dan ook te verwachten dat EMC als marktleider in opslaghardware met een toekomstvisie voor een integraal beheer van opslagsystemen op de proppen zou komen. De overeenkomst tussen EMC en CA versterkt het software-aanbod van EMC, ook al zal het gezamenlijke product, dat onder de naam CA-Vantage op de markt komt, in eerste instantie alleen op het Symmetrix opslagproduct van EMC draaien. Later volgt een uitbreiding naar andere producten van EMC.
Ook CA heeft waarschijnlijk niet te lijden van deze deal doordat het bedrijf toegang krijgt tot de klantenkring van EMC. Tot nu toe had de onderneming zijn Saniti-software voor SAN-opslagsystemen geschikt gemaakt voor het opslagmanagement voor het OS/390- en het Unix-platform. Ook werkte CA samen met Brocade, Emulez, Qlogic en SAN Valley Systems. De alliantie met EMC zal de claim van beide bedrijven op interoperabiliteit in de toekomst meer kracht geven.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    De overstap #8
    Soevereiniteit

    Open source alleen maakt nog niet digitaal soeverein

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    IT Strategy & Governance

    To­mor­row­land 2026: uitverkocht festival is magneet voor online fraude

    Data & AI

    Ai-hype maakt plaats voor nuchterheid: ‘Geen autonoom won­der­mid­del’

    Cloud & Infrastructure

    ASML schroeft productie chipmachines maximaal op

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs