Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ook EMC sluit alliantie voor opslagsoftware

14 december 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Opslagproducent EMC en CA gaan samen software-oplossingen leveren voor het beheren van SAN-opslagsystemen (Storage Area Networking).

Beide bedrijven zetten met deze overeenkomst een strategische zet op het terrein van SAN-opslag dat zich kenmerkt door complexiteit. De in een apartFibre-channelondergebrachte opslaginfrastructuur moet in de praktijk vaak werken met apparatuur en netwerkonderdelen van verschillende fabrikanten. Omdat de marktverwachtingen rond opslag hooggespannen zijn, zijn spelers druk bezig om hun positie te bepalen door strategische overnames of allianties af te sluiten, zodat zij hun claim op interoperabiliteit gestand kunnen doen.
Begin december kocht Sun Highground, waarmee het bedrijf zijn opslagmanagementsoftware uitbreidde met nieuwe functionaliteiten en toegang kreeg tot opslag voor het NT-platform. Compaq bracht half december naar buiten dat het zijn opslagsoftware gaat uitbreiden zodat naast platform-onafhankelijke opslag ook hardware van andere opslagproducenten in de Compaq-oplossing te gebruiken is. EMC had naast een nieuwe NAS-filer (de Clariion IP 4700) alleen een software-uitbreiding te melden op zijn Celerra-opslagproduct.
Het was dan ook te verwachten dat EMC als marktleider in opslaghardware met een toekomstvisie voor een integraal beheer van opslagsystemen op de proppen zou komen. De overeenkomst tussen EMC en CA versterkt het software-aanbod van EMC, ook al zal het gezamenlijke product, dat onder de naam CA-Vantage op de markt komt, in eerste instantie alleen op het Symmetrix opslagproduct van EMC draaien. Later volgt een uitbreiding naar andere producten van EMC.
Ook CA heeft waarschijnlijk niet te lijden van deze deal doordat het bedrijf toegang krijgt tot de klantenkring van EMC. Tot nu toe had de onderneming zijn Saniti-software voor SAN-opslagsystemen geschikt gemaakt voor het opslagmanagement voor het OS/390- en het Unix-platform. Ook werkte CA samen met Brocade, Emulez, Qlogic en SAN Valley Systems. De alliantie met EMC zal de claim van beide bedrijven op interoperabiliteit in de toekomst meer kracht geven.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Innovatie & Transformatie

    Database steeds vaker een belemmering: Tijd voor een radicaal andere aanpak

    Data & AI

    8 vragen over de Nederlandse AI-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Nominaties: 10 vernieuwende Digitale innovatie-projecten

    Innovatie & Transformatie

    Nominaties: 10 duurzame projecten

    Carrière

    Nominaties: wie wordt CxO van het jaar?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs