Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

E-handel moet Magnus uit het slop halen

27 maart 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De Nederlandse software-installateur Magnus gaat zijn klanten helpen met de bouw van elektronische marktplaatsen. Via het nieuwe bedrijf Eventure wil Magnus, gespecialiseerd in implementatie van de logistieke software van SAP, binnen vijf jaar de helft van de omzet halen uit dienstverlening voor elektronische handel.

Veel bedrijven die software leveren of installeren voor logistieke systemen stappen in e-commercie. Vorig jaar raakte de erp-markt in een malaise, door twijfels over het nut van erp en doordat het 2000-probleem voorrang kreeg. Magnus’ omzet over 1999 steeg weliswaar met 23 procent naar 33,5 miljoen euro, maar de winst van zeven miljoen in 1998 zakte naar één miljoen. Sinds november 1998 is het bedrijf genoteerd aan de Amsterdamse effectenbeurs. Vorig jaar daalde de koers van 8,45 naar 2,35 euro. Topman Fred Hermans wijt dat aan investeringen in e-handel ensupply chain management. De omzet per medewerker daalde van 92 duizend naar 76 duizend euro.
Vorig jaar startte Magnus een koerswijziging om een sterke positie te krijgen als adviseur bij invoering van toepassingen voor e-handel. Ervaring met installatie van de logistieke software R/3 van SAP is daarbij volgens Hermans van belang, omdat het bij e-handel gaat om de totale logistieke keten. Het erp-systeem bestuurt de logistiek van het bedrijf. Door problemen met beheer van logistiek vinden bedrijven moeizaam hun weg op de digitale snelweg. Uit Forrester-onderzoek blijkt dat 90 procent van de grote bedrijven wel een website heeft, maar slechts 15 procent daarvan de mogelijkheid biedt orders te plaatsen en de status ervan te controleren. Toch zijn de verwachtingen hoog; Forrester schat dat e-commercie groeit van negentien miljard dollar in 1999 naar 49 miljard in 2001.
Voor het invoeren van e-marktplaatsen bereidt Magnus de oprichting van Eventures voor. Hermans benadrukt dat bouw van een e-marktplaats, zoals een webportaal, ingewikkelder is dan implementatie van een erp-systeem. Diverse onderzoeken bevestigen dat. Gartner Groep stelt dat een systeem voor volledige ondersteuning van e-handel twee keer zo ingewikkeld is als een erp-systeem uit 1999.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs