Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Dotcom-top levert vrijblijvende agenda op

29 maart 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De Europese regeringsleiders erkennen het belang van Internet, is de hoofdconclusie van de top vorige week in Lissabon. De politici stelden verder een vrijblijvende agenda op voor de komende jaren. Sylvia Roelofs, directeur van de Nederlandse branche-organisaties, is positief over de resultaten.

De interesse van Europa voor Internet is grotendeels te verklaren uit de mogelijkheden die dit medium biedt om de werkloosheid aan te pakken. De ontwikkeling van elektronische handel kan veel banen opleveren – en de Europese Unie (EU) wil volledige werkgelegenheid creëren.
De EU moet uitgroeien tot de concurrerendste en dynamischte kenniseconomie ter wereld. Europa loopt nu achter op de VS, zeker bij de ontwikkeling van IT-markten. Om de lidstaten op het juiste spoor te brengen, stelden de regeringsleiders vast dat de Europese Commissie in juni het alomvattende actieplane-Europe moet presenteren. Dit plan, gebaseerd op een bestaand gelijknamig initiatief moet de koers voor de EU aangeven.
Tevens moet een klimaat ontstaan waarin e-handel opbloeit. De ontwerpwetgeving op dit gebied moet snel worden aangenomen. Om ervoor te zorgen dat iedere burger thuis raakt op de e-snelweg, moeten de lidstaten alle scholen in 2001 op Internet aansluiten en de docenten bijscholen. Ook is een breedbandig netwerk tussen de landen nodig en moet de concurrentie op de lokale toegangsnetten voor eind 2000 een feit zijn.
Sylvia Roelofs, voorzitter van Fenit en Vereniging ICT Nederland, zegt dat de resultaten van de top aangeven dat de Europese leiders zich bewust zijn van het belang van IT. "De geformuleerde doelstellingen zijn toch niet de minste. Wij zijn met name blij met het streven om alle scholen snel op Internet aan te sluiten en de leraren te scholen. Dat was in onze ogen een belangrijk knelpunt."
Wel had ze graag gezien dat de EU ook de innovatie in andere sectoren dan de IT stimuleert. "Ik had wat meer aandacht gewild voor onderzoek en ontwikkeling bij de IT-gebruikers. Als zij niet innovatief zijn, kan de IT-branche dit ook niet zijn. Dit aspect komt onvoldoende naar voren", stelt Roelofs.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Per­so­neels­te­kort stuwt in­ves­te­rin­gen in au­to­ma­ti­se­ring en ai

    Innovatie & Transformatie

    EU’s deeptech-fonds officieel van start

    Innovatie & Transformatie

    TU Delft leert drones navigeren met bijenstrategie Bee-Nav

    Software & Development

    Rabobank ruilt in 2028 Siebel in voor Salesforce en Informatica

    Security & Awareness

    Eset, Microsoft en Palo Alto Networks stra­te­gi­sche cy­ber­part­ners van Navo

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Te veel moeite

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs