Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Rechtszaken tegen WOL en Brink doorgezet

11 april 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De advocaten Spong en Hammerstein zetten hun rechtszaken tegen World Online en topvrouw Nina Brink door. Morgen maken ze bekend tegen wie zij gaan procederen. De twee advocaten kondigden vorige week aan dat zij een proces overwogen.

Het verwijt aan Brink en haar bedrijf luidt dat is verzwegen dat de topvrouw nog geen drie maanden voor de beursgang aandelen heeft verkocht voor zes euro, eenzevende van de 43 euro die beleggers bij de beursgang moesten betalen. Sinds de beursgang is de koers van WOL sterk gedaald, onder meer omdat Baystar, waaraan Brink aandelen verkocht, al snel 1,2 miljoen stukken via de beurs te gelde heeft gemaakt. Brink profiteert daar indirect van. Gisteren zakte de koers naar achttien euro.
Bij de twee advocaten hebben zich inmiddels zo’n 750 gedupeerden gemeld, zo laat Spong weten in een interview met de Internet-nieuwsdienstPlanet Multimedia. Ook bij andere advocaten hebben zich inmiddels tientallen beleggers gemeld die hun schade willen verhalen. Bij de sitehttp://www.emissies.com staan al 2300 beleggers geregistreerd.
Directeur P. de Vries, voorzitter van de Vereniging van Effectenbezitters, heeft vandaag in een interview metTrouw ook weinig lovende woorden over voor WOL. "De belegger is misleid." De Vries onderzoekt of er juridische stappen mogelijk zijn tegen World Online en Nina Brink.
Mogelijk worden er ook claims ingediend tegen ABN Amro en Goldman Sachs, de banken die de emissie van WOL hebben begeleid. Volgensde Volkskrant van gisteren hebben de twee banken samen 250 miljoen gulden verdiend aan de beursgang van World Online. Tot dusver heeft ABN Amro steeds laten weten een verlies van ‘enkele tientallen miljoenen guldens’ te hebben geleden op de handel in aandelen World Online. ABN Amro sluit niet uit dat na afloop van de zogenaamde stabilisatieperiode, per 22 april 2000, de emissiebegeleiders tekst en uitleg zullen geven over de beursgang.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs