Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Analisten: ‘Vertrek Nina Brink goede zet’

13 april 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Beursanalisten beschouwen het vertrek van topvrouw Nina Brink bij World Online als een goede zet, zo meldt het ANP. In ieder geval heeft Brinks beslissing een positief effect gehad op de openingskoers. Het aandeel WOL steeg bij de start van de beursdag met een kleine 0,20 procent naar 19,05 Euro.

Volgens analisten was het World Online nooit gelukt het vertrouwen van de beleggers te herwinnen met Nina Brink in actieve dienst. "Het brengt wat rust in de tent", aldus H. van Lamoen van Delta Lloyd Bank. B. Siebrand van SNS Securities is zelfs van mening "dat er in zekere zin een streep is gezet onder de affaire." Maar of WOL met het vertrek van haar topvrouw definitief uit de zorgen is, wordt algemeen betwijfeld. Volgens sommige analisten is het vertrouwen van de beleggers definitief gebroken. Bovendien staat het oorspronkelijk doel van de beursgang, acquisities betalen met aandelen, stevig onder druk.
Ook Van Lamoen verwacht dat het moeilijk zal worden om WOL wat betreft de strategie weer op de rails te krijgen. "Er moet een nieuw strategisch plan komen nu de beurskoers zo laag is. Daarnaast heeft Brink natuurlijk een dominant stempel gedrukt op de onderneming. Meestal is er bij dergelijke bedrijven geen goede kroonprins. De nieuwe man Duffy moet uit de schaduw van Brink treden." Gisteren presenteerde Duffy zich voor het eerst nadrukkelijk in Nova, waarin hij zijn vertrouwen in de toekomst van het bedrijf uitsprak. "Er zijn fouten gemaakt, maar we maken allemaal wel eens fouten."
Ook Siebrand van SNS Securities blijft ondanks alle negatieve berichten rond WOL in het bedrijf geloven. "Iedereen is negatief, maar World Online heeft een goede positie in Europa. Bovendien is er nog 4,4 miljard gulden in kas voor expansie, dus voorlopig zullen ze het wel uitzingen." Volgens Siebrand is het beste wat WOL kan overkomen, overgenomen te worden door bijvoorbeeld het Spaanse Terra Networks of het Duitse T-Online. "Zij kunnen het betalen. Bovendien past World Online goed bij hun profiel.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    6G maakt van het mobiele netwerk een landelijk dekkend radarsysteem

    Innovatie & Transformatie

    De contouren van de ai-native enterprise

    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse tech laat zich gelden op MWC26 in Barcelona

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Lucanet speelt in op nieuwe KvK-verplichting, geslaagde test laserlink tussen vliegtuig en satelliet (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Eindhovense ai-chipmaker Axelera AI haalt ruim 250 miljoen op

    Innovatie & Transformatie

    Doorbraak ASML: krachtiger EUV-lichtbron verhoogt chipproductie fors

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs