Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Systeemintegratoren met overname bedreigd

30 april 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De recente aankoop van Debis Systemhaus door Deutsche Telekom (DT) staat niet op zichzelf. De komende achttien maanden zullen nog meer systeemintegrators worden overgenomen. Een deel ervan heeft grote moeite om aan nieuwe klanten te komen.

Dit voorspelt IDC-analist Martin Canning. Hij verwacht dat vooral de Europese telecombedrijven en de grote IT-dienstverleners op overnamepad zullen gaan. "Europese telco’s moeten aan de binnenkant van de onderneming terecht zien te komen. Nu komen ze niet verder dan de voordeur, en dan meestal alleen in eigen land. Willen ze echter ook profiteren van de internationale vraag naar voorzieningen voor elektronische handel, dan zullen ze meer diensten moeten kunnen aanbieden dan alleen op het gebied van infrastructuur. Dat is ook de belangrijkste reden voor de overname van Debis door Deutsche Telekom."
De IDC-analist denkt dat in de Verenigde Staten hetzelfde staat te gebeuren. "Het zou me niet verbazen wanneer een telco als MCI Worldcom een Unisys-achtig bedrijf wil kopen. Daarmee haalt het de broodnodige technische dienstverlening op het gebied van infrastructuren in huis."
Ook grote dienstverleners als IBM, Hewlett-Packard en Getronics azen op IT-servicebedrijven. "Sinds Getronics Wang Global heeft overgenomen, staat dit bedrijf op de kaart voor bijvoorbeeld IBM en HP", zegt Canning.
Canning beschouwt technische georiënteerde systeemintegrators, waaronder Unisys, NCR en de (oud-Digital) dienstverlenende tak van Compaq, als ideale overnamekandidaten. Ook ICL – dat nu nog bij Fujitsu hoort – past na de beursgang dit jaar in dit rijtje. "Het zijn degelijke servicebedrijven die veel moeite doen om van hun technisch imago af te komen. Ze hebben het lang goed gedaan, maar vallen nu stil. Ze krijgen te weinig nieuw personeel en bezitten onvoldoende middelen om bedrijven te kopen en op die manier verder te groeien."
Over de Franse, vergelijkbare automatiseerder Bull is Canning minder te spreken. "Dat is een probleemkind. Het doet veel voor de Franse markt en beschikt daardoor over een stevige basis. Maar het is geen vooruitstrevend bedrijf, zoals Unisys of ICL, en blijft daardoor achter bij de concurrentie."
Canning is niet verbaasd over het gerucht dat Deutsche Telecom na Debis zijn oog heeft laten vallen op Unisys. De betrokken partijen weigeren ieder commentaar.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ICT & Logsitiek
    Data & AI

    ICT&Logistiek: Ai en digitale weerbaarheid sturen toekomst

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    satellietcommunicatie ai
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederlandse ai-plannen ambitieus maar kwetsbaar, veel satellietverkeer onversleuteld (en meer)

    ai-agent builder agentkit
    Data & AI

    OpenAI Agent Builder, zelf schaalbare ai-agents bouwen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs