Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Eerste proces tegen World Online begonnen

15 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Gisteren diende in Amsterdam een kort geding dat advocaat B. van der Goen namens 1339 beleggers heeft aangespannen tegen World Online, ABN Amro en Nina Brink. Zijn zaak is de eerste van vier WoL-procedures die voor de rechter komen.

Van der Goen heeft de drie hoofdrolspelers in het WoL-debacle verzocht om informatie die hij nodig heeft voor verdere procedures. Het meest relevant vond Van der Goen onder meer de vragen hoeveel betalende abonnees World Online heeft, en welke managers het bedrijf hebben verlaten in de zes maanden voor de beursgang.
Volgens WoL-advocaat P. van Schilfgaarde kunnen beleggers voor antwoorden op dergelijke vragen terecht op de aandeelhoudersvergadering die WoL binnenkort zal houden. Volgens Van der Goen sluit dat niet uit dat WoL ook buiten de vergadering informatie verschaft.
In de zaak van Van der Goen doet de rechter maandag 22 mei uitspraak.
WOL ging op 17 maart naar de beurs op een koers van 43 euro. Inmiddels is het aandeel ruim vijftien euro waard en heeft topvrouw Nina Brink het veld moeten ruimen. In totaal gaan zo’n 20 duizend beleggers via verschillende advocaten tegen WOL, Brink en banken procederen. De grootste groep, 12 duizend man, doet dat via de Vereniging van Effectenbezitters (VEB). Die stapt binnenkort naar de rechter, nu een verzoek om schadevergoeding door WoL en de banken is afgewezen. De advocaten G. Spong en O. Hammerstein bereiden een strafzaak voor wegens misleiding van beleggers en een civiele schadeprocedure. Zij zeggen zo’n vierduizend beleggers te vertegenwoordigen.
In een telefonisch interview met de site IPO/Beursgang.nl heeft Nina Brink laten weten dat ze het ‘jammer’ vindt dat er zoveel ‘commotie’ is. "Ik denk dat het beter is voor, voor World Online én voor de beleggers, dat er minder commotie is, want dan heeft het aandeel de kans om te herstellen." Brink liet weten zich ‘niet joviaal’ te voelen onder alle negatieve publiciteit.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs