Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Ontbinding SFB Groep treft automatisering

18 mei 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable

De SFB Groep onderzoekt welk deel van de automatisering in huis blijft en welk deel wordt afgestoten. De studie maakt deel uit van het ontvlechtingsproces dat de uitvoeringsorganisatie voor de bouwnijverheid heeft aangekondigd.

Het Sociaal Fonds Bouwnijverheid (SFB) bezint zich op de toekomst. Aanleiding zijn de overheidsplannen om alle uitvoeringsinstanties (uvi’s) op het gebied van de werknemersverzekeringen wao en ww onder te brengen in een grote staats-uvi. Daarbij moet de grootste werkmaatschappij SFB Uitvoeringsorganisatie Sociale Verzekeringen overstappen naar het op te richten Uitvoeringsorgaan Werknemersverzekeringen (UWV). In een reactie hierop heeft de Raad van Commissarissen van SFB bepaald dat ook vrijwel alle commerciële werkmaatschappijen worden afgestoten, zoals de arbodienst en het uitzendbureau. De SFB Groep wil zich concentreren op de uitvoering van pensioenen, cao-regelingen en vermogensbeheer. Daarbij overleggen de voorzitters van de pensioenfondsen Bouwnijverheid, Kleinmetaal en Grootmetaal of en hoe zij kunnen samenwerken bij het vermogensbeheer en de automatisering om schaalvoordelen te bereiken.
De automatisering van SFB is ondergebracht bij het facilitaire onderdeel SFB Diensten. Er werken zo’n 210 IT-medewerkers die niet alleen voor SFB Uitvoeringsorganisatie werken, maar ook voor andere SFB-onderdelen, zoals de verzekeringsmaatschappij en de arbodienst. Volgens een woordvoerster bekijkt de SFB Groep in overleg met de sociale partners welke IT-taken mee moeten gaan met de af te stoten werkmaatschappijen en welke behouden moeten blijven om de continuïteit van de dienstverlening van de SFB-kern te waarborgen. Rond 1 juni moet er duidelijkheid zijn geschapen.
Van de vier automatiseringsafdelingen bij de uitvoeringsinstanties is alleen nog Concern Information Systems (700 medewerkers), een afdeling van de Stichting Pensioenfonds ABP, ongemoeid gelaten. Volgens Kees Kramer, bestuurder van FNV Bondgenoten, zal echter ook deze IT-dochter, die 70 procent van haar werkzaamheden uitvoert voor ABP en 30 procent voor de uitvoeringsinstantie ABP/Uszo, op de schop gaan. "Bij wetgeving zal worden bepaald dat alle diensten die met de centrale UWV te maken hebben, losgemaakt moeten worden van de afzonderlijke uvi’s. Dat geldt dus ook voor de automatisering. Het is alleen in het geval van de SFB Groep en ABP/Uszo nog niet duidelijk of de IT-groepen worden verzelfstandigd of verkocht.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Drone-software komt vliegensvlug van de grond

    IT Strategy & Governance

    Kort: Quantum-kunststukje van QuTech, Schiphol sluit megacontract met HeadFirst (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Hoge Raad blaast langlopend softwareconflict tussen Capgemini en Equihold nieuw leven in

    Software & Development

    Berkleef vs. Capgemini: slepende rechtszaak relevant voor it-sector

    soevereiniteit
    Overheid

    Google furieus na forse DMA-boetes EU

    Cloud & Infrastructure

    Kort: Soevereine kritische cloud van Atos, nieuwe securitychip van Intel en Fortinet (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs